fbpx

Loverove 16.05.2017

Loverove na wtorek z dobrymi wiadomościami i świetną galerią z Giro.

1. Rafał Majka wygrywa w Kaliforni i jest liderem

Tour of California w tym roku awansował do World Touru i jest dla części zawodników elementem przygotowań do Tour de France. W tej grupie znajduje się Rafał Majka, który na drugim, górzystym etapie zabrał się do decydującej akcji i skutecznie zafiniszował na niewielkim wzniesieniu prowadzącym do mety. To cenna wygrana nawet nie ze względu na fakt, że Tour of California cieszy się sporym prestiżem (choć w tym roku obsada jest średnia), ale ze względu na budowanie morale naszego mistrza.

Po dwóch etapach Majka zbudował przewagę nad kilkoma groźnymi rywalami, w walce o zwycięstwo w całym wyścigu kluczowe będą etapy nr 5 (z metą na podjeździe Mt Baldy w ten czwartek) oraz 7 (24km płaska jazda indywidualna na czas w piątek).

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 7:29:14
2 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo 00:02
3 Ian Boswell (USA) Team Sky 00:14
4 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data 00:16
5 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo 00:48
6 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
7 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
8 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
9 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
10 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates

Skrót końcówki etapu możecie obejrzeć poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=4P6137GMkxA

Dramatyczną przygodę przeżył 20km przed metą Łotysz Toms Skuji?š z ekipy Cannondale-Drapac, który upadł na jednym ze zjazdów a następnie oszołomiony kraksą niemal wpadł pod pędzących kolarzy. W tej sytuacji nie najlepiej zachował się też serwisant na motocyklu, który pozostawił Skujinsa na środku szosy.

Mimo doznanych obrażeń zawodnik ma się nieźle.

2. Top galeria z Giro d’Italia. Etapy 5-9

Poprzednia galeria z pierwszych czterech dni była dobra? No więc ta jest jeszcze lepsza! Cyclingtips prezentuje najlepsze kadry z odcinków rozgrywanych w południowych Włoszech. Są genialne!

3. Całkiem fajny Tour de Pologne 2017

Na torze w Pruszkowie zaprezentowano trasę Tour de Pologne. Wbrew wcześniejszym obawom i brakowi czasówki jest zróżnicowana i dość ciekawa. Co ważne, tylko jeden etap jest długi (aż 238km z Zawiercia do Zabrza), peleton unika długich transferów (z Rzeszowa do Wieliczki można się teraz sprawnie dostać autostradą A4), pojawił się drugi finisz pod górę (Orle Gniazdo w Szczyrku, ścianka w stylu „Mur de Huy”) i ogólnie jest nieco bardziej, jak na polskie warunki, górzyście. Wyścig ma również nowego sponsora, klasyfikacji generalnej. Jest nim sieć Carrefour.

Kolejne etapy prezentują się następująco:

29.07, Sobota ETAP I KRAKÓW ? KRAKÓW 137 km
30.07, Niedziela ETAP II TARNOWSKIE GÓRY ? KATOWICE 142 km
31.07, Poniedziałek ETAP III JAWORZNO ? SZCZYRK 161 km
01.08, Wtorek ETAP IV ZAWIERCIE ? ZABRZE 238 km
02.08, Środa ETAP V OLIMP NAGAWCZYNA ? RZESZÓW 130 km
03.08, Czwartek ETAP VI KOPALNIA SOLI ?WIELICZKA? ? ZAKOPANE 199 km
04.08, Piątek ETAP VII BUKOVINA RESORT ? BUKOWINA TATRZAŃSKA 132 km

Równocześnie z trasą wyścigu ogłoszono przyznanie „dzikich kart” dla zespołów spoza World Touru. Będą to: CCC Sprandi Polkowice, Reprezentacja Polski, Novo Nordisk oraz Gazprom-Rusvelo.

4. Zapraszam na Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych

Piąty Festiwal Filmów Rowerowych Bike Days odbędzie się w dniach 8-11 Czerwca we Wrocławiu. W programie wiele znakomitych produkcji dla fanów kolarstwa i rowerów. Imprezę rozpocznie (w czwartek 8 czerwca o 20:00) projekcja filmu „Rising from Ashes” o rwandyjskiej drużynie kolarskiej z narracją Foresta Whitakera.

Ponadto na ekranie m.in. nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film „Rower z Pekinu” oraz premierowy „Tour”  o kobiecym Tour de Pologne. Festiwal potrwa do 11 czerwca i zakończy się plenerowym pokazem filmu na wrocławskim Welodromie.

Pełny program znajdziecie na: www.bikedays.pl oraz na https://www.facebook.com/BikeDaysFestiwal/Zapowiada się świetnie!


Opublikowano

w

przez

Tagi: