fbpx

Loverove 15.05.2017

Poniedziałkowe loverove. Giro, ciekawostki, wideo, moce zawodników.

1. Niesmak dnia

Peleton zahacza o stojącego na poboczu policjanta a efektem tego jest elimnacja z walki o zwycięstwo aż trzech kolarzy uznawanych przed starte za faworytów. Geraint Thomas i Adam Yates ponieśli kilkuminutowe straty a Michel Landa dojechał do mety niemal pół godziny za Nairo Quintaną. Dla Teamu Sky to de facto koniec marzeń o wygranym Giro.

Prawda jest też taka, że o takich dniach jak ten, w przyszłości będą pisać autorzy książek czy felietonów, rozpamiętując historię wyścigu i etapy, które odmieniły losy tej imprezy a nawet i całych karier poszczególnych kolarzy.

2. Quintana wygrywa, lecz przed nim długa droga

Nairo Quintana dał popis mocy na podjeździe Blockhaus. Ale nie tylko on. Choć Kolumbijczyk z Movistaru odniósł przekonujące zwycięstwo, do tego, by odtrąbić jego wygraną w wyścigu jeszcze długa droga. Po raz kolejny w karierze miał nieco szczęścia, unikając kraksy a do tego, mimo pracy całego zespołu oraz kilku ataków nie zmiażdżył konkurentów i choć jest liderem, będzie musiał jeszcze kilka razy powtórzyć podobne ataki, by stanąć na podium w Mediolanie. Co istotne, Pinot, Dumoulin a nawet Nibali pojechali bardzo dobrze:

Skrót najważniejszych wydarzeń etapu znajdziecie w wideo poniżej:

A dziś dzień przerwy.

3. Moc dnia

Twitterowe estymacje to jedno, a twarde dane to drugie. Velon dostarcza kolejną, ciekawą grafikę, prezentującą moc, jaką na ostatnich kilometrach Blockhausu wygenerował trzeci na mecie Tom Dumoulin:

Pełne dane z całego etapu na swojej Stravie udostępnia natomiast dziewiąty na mecie Sebastien Reichenbach z FDJ.

Na niespełna 40 minutowym segmencie uzyskał imponującą średnią moc 369W. Przy deklarowanej przez zawodnika masie ciała 64kg daje to 5,76W/kg. Tyle trzeba wygenerować, by zająć mało eksponowane, „słabe” miejsce a, mając bardziej znane nazwisko być określonym jako zawodnik, który zawiódł oczekiwania.

4. Akademiccy Mistrzowie Polski

Piotr Konwa i Paula Gorycka zostali Akademickimi Mistrzami Polski w Kolarstwie Górskim. Dla wielu zawodników i zawodniczek to ważna impreza, ponieważ dobry wynik na niej daje szansę na stypendium i udział uczelni w finansowaniu przygotowań i startów. Wyniki mężczyzn znajdziecie TUTAJ a kobiet TUTAJ.


Obszerną galerię zdjęć znajdziecie w Velonews.


Opublikowano

w

przez

Tagi: