fbpx

Loverove 12.05.2017

Piątkowe loverove z wyjątkowo zacnym zestawem kolarskich materiałów, specjalnie dla Was:

1.Pierwszy taki wywiad z „Kwiato”?

Paweł Wilkowicz ze sport.pl zadał kilka niełatwych pytań Michałowi Kwiatkowskiemu. Mógł przycisnąć bardziej, ale i tak rozmowa jest ciekawa. W każdym razie dawno (nigdy?) takiej jeszcze z naszym mistrzem nie było.

2. Sukces ucieczki, szkoda, że bez CCC

Na pagórkowatym etapie Giro d’Italia z malowniczą i wymagającą końcówką do mety dojechała ucieczka. Najszybszy, nieco niespodziewanie był z niej Silvan Dillier z zespołu BMC. Szkoda, że akurat do tej akcji nie zabrali się zawodnicy CCC Sprandi Polkowice, byłyby większe emocje.

Skrót wydarzeń możecie zobaczyć poniżej:

A jaki jest plan na dziś?

Raczej płasko, choć końcówka jest nieco pomarszczona, ale i tak powinniśmy się spodziewać rywalizacji sprinterów i ich drużyn.

3. Jaką kawę kolarze piją przed startem?

Skoro mamy wyścig dookoła Włoch, to musiało w końcu paść pytanie o kawę. Chad Haga, Geraint Thomas, Adam Hansen, Franco Pelizotti i inni opowiadają o tym, w jakiej formie przyjmują przedstartową porcję kofeiny i smaku:

I wygląda na to, że Joe Dombrowsky ma zadatki na „coffee geeka”!

4. Będą rowerowe opony od Pirelli

https://www.instagram.com/p/BT3oCT0jtyO/

Pomysł z „klasyfikacją zjazdową” na Giro d’Italia nie wypalił po protestach zawodników, ale teraz już wiemy, dlaczego jej sponsorem miała być znana marka oponiarska, czyli Pirelli. Po latach (w pierwszym Giro d’Italia w 1909r większość peletonu jechała na jej ogumieniu) przerwy włoska firma (której właścicielem są Chińczycy) wraca na rynek, wykorzystując identyfikację związaną z Formułą 1.

https://www.instagram.com/p/BT9TUT4DT-i/

Trzy modele „PZero” z oznaczeniami niczym w wyścigach samochodowych mają być pokazane w czerwcu a na rynku dostępne od września. „Srebrne” będą przeznaczone do wyścigów szosowych ze startu wspólnego, „czerwone” do jazdy na czas a „niebieskie” do treningów.

5. W Pruszkowie będzie Puchar Świata

Nowy zarząd Polskiego Związku Kolarskiego nie próżnuje, przynajmniej w kwestii zajmowania się swoją ulubioną dyscypliną, czyli kolarstwem torowym. W sezonie 2017/18 a dokładnie w dniach 4-5.11.2017 na torze w Pruszkowie zostanie rozegrana pierwsza eliminacja Pucharu Świata. Nie pozostaje nic innego, niż pogratulować aktywności i trzymać kciuki za udaną imprezę.

Wygląda na to, że cały Puchar będzie mniej rozwleczony w czasie, co nada kalendarzowi odpowiedniej dynamiki:

  • Pruszków (Polska), listopad 4-5
  • Manchester (Wielka Brytania), listopad 10-12
  • Milton (Kanada), grudzień 2-3
  • Santiago (Chile), grudzień 9-10

Opublikowano

w

przez

Tagi: