fbpx

Loverove 07.05.2017

Podsumowanie i ciekawostki po 2. etapie Giro d’Italia, specjalnie dla Was:

1. Trochę nerwów, ale i tak ścigali się sprinterzy

Zgodnie z oczekiwaniami, na drugim etapie Giro d’Italia wzgórza Sardynii nie wprowadziły selekcji w peletonie. Na ostatnim wzniesieniu i zjeździe z niego rywali postanowili sprawdzić kolarze Bahrain-Merida, ale tylko lekko naciągnęli grupę. Ostatnie, płaskie kilometry rozgrywały między sobą ekipy sprinterów. Najskuteczniejszy był „pociąg” Lotto-Soudal i jego lider, Andre-Greipel. Pecha miał Caleb Ewan, któremu wypiął się but z pedału w czasie przepychanki z Fernando Gavirią. Przy tej prędkości mogło być groźnie, skończyło się bez konsekwencji, poza wyeliminowaniem Ewana z walki o zwycięstwo.

Greipel został nowym liderem wyścigu, odbierając różową koszulkę Lukasowi Pöstlbergerowi. Austriak próbował bronić prowadzenia długim finiszem spod flagi oznaczającej 1km do mety, ale tym razem nikt nie dał się zaskoczyć.

Przegranym dnia jest Ilnur Zakarin, który w końcówce miał defekt, wziął rower od innego zawodnika swojej drużyny a cała Katiusza dociągnęła go do tyłów peletonu. Mimo to, ponieważ grupa podzieliła się na ostatnim kilometrze, sędziowie zaliczyli Tatarowi 20 sekund straty do czołówki.

2. 100% skuteczności Greipela

Niemiecki sprinter nazywany „Gorillą” może popisać się imponującą skutecznością. Od 2008r wygrywa etapy w każdym z wielkich tourów, w których bierze udział. Tegoroczne Giro dopisuje do tej wyjątkowej serii. Na swoim koncie ma już 11 zwycięstw na odcinkach Tour de France, 7 Giro d’Italia i 4 Vuelta a Espana. Wygraną na Sardynii zadedykował nie tylko kolegom z drużyny, bez których oczywiście nie mógłby stanąć na podium, ale i chorej matce. A wraz ze wspomnianymi kolegami świętował tak:

Greipela, jak wielu innych zawodowców również znajdziecie na Stravie, ale nie dodał jeszcze pliku z drugiego etapu Giro.

3. O co chodzi z tymi „pociągami”?

Ekipa GCN w krótkim wideo wyjaśnia, na czym polega rola kolarzy „rozprowadzających” sprinterów tuż przed walką o zwycięstwo etapowe:

4. Plan na dziś

Krócej (148km) i płasko przed podróżą na Sycylię. Jutro w planach dzień przerwy, ale trudno powiedzieć, by po trzech etapach miało to wpływ na rywalizację. Więcej niespodzianek może sprawić wiatr. Faworyci ci sami co wczoraj: Greipel, Ewan, Gaviria, Modolo.


Opublikowano

w

przez

Tagi: