fbpx

Loverove 02.05.2017

„Długi weekend”? To nie przeszkadza, by rzucić okiem na fajne, kolarskie newsy :)

1. Ekstrema czy bzdura dnia? Nowa klasyfikacja na Giro d’Italia

Zakopana gdzieś w ostępach regulaminu Giro d’Italia pojawiła się nowa klasyfikacja. Jest to dodatkowa klasyfikacja, sponsorowana przez producenta opon samochodowych – Pirelli.

Na dziesięciu etapach na wybranych zjazdach prowadzone będą pomiary. Najszybsza piątka na każdym z nich będzie punktowała. Zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów, stanie na podium w Mediolanie i wygra ?5000

  • 8: Monte Sant?Angelo
  • 9: Chieti
  • 11: Monte Fumaiolo
  • 12: Colla di Cassaglia
  • 15: Selvino
  • 16: Passo dello Stelvio
  • 17: Passo del Tonale
  • 18: Passo Pordoi
  • 19: Sella Chianzutan
  • 20: Monte Grappa

I teraz kilka pytań: czy kolarze faktycznie będą się ścigać na zjazdach a jeśli tak, to jaki będzie miało to wpływ na rywalizację w klasyfikacji generalnej? Czy w związku z tym padnie jakiś, nieoficjalny rekord prędkości na wyścigu szosowym? Czy nie poniesie to, i tak dużego ryzyka, jakie trzeba podejmować pędząc alpejskimi serpentynami? Co będzie w deszczu i zimnie? Kto to w ogóle wymyślił i po co? Czy będzie to jedyna nagroda, jaką będzie mógł zdobyć słynący ze znakomitych umiejętności Vincenzo Nibali?

Dowiemy się po, a niewykluczone że już w trakcie wyścigu.

2. Zjazd do świętego miasta

Alexandre Fayolle i Rachel Atherton wygrali pierwszą eliminację tegorocznego Pucharu Świata w downhillu. Zawody rozegrano we francuskim Lourdes. Jak zawsze przy tego typu okazjach warto podziwiać kunszt zawodników, którzy w trudnym terenie radzą sobie w sposób niemal magiczny. Do czego zachęcam:

PS Sławek Łukasik poradził sobie naprawdę nieźle, zajmując 21. lokatę.

3. Pożegnalna impreza Toma Boonena

Gwiazdy zawodowego peletonu: aktywne i już emerytowane: Sagan, Pozzato, ale i Zabel, Musseuw, Van Petegem czy Freire. A wśród nich on – Tom Boonen. Okolicznościowy wyścig w rodzinnej miejscowości kolarza, Mol, zgromadził 20000 kibiców i wielu przyjaciół belgijskiego zawodnika. Teraz pozostało mu znaleźć sobie miejsce w nowej rzeczywistości.

Zdjęcia w galerii cyclingtips mogłyby się spokojnie znaleźć na „pudelku” z podpisem: „zobacz, jak oni teraz wyglądają”. Zatem zobaczmy…

4. Z wizytą w siedzibie UCI

W Aigle kilka dni temu ścigali się szosowcy podczas Tour de Romandie, jednak wizyta trialowca wydaje się być ciekawszą do obejrzenia. Zobaczcie, jak Kenny Balaey zwiedza kwaterę główną Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Czekamy na kopię wykonaną w Pruszkowie ;)

8000 na facebooku

„Majowy weekend” nie przeszkodził kolejnym z Was i na facebookowej stronie bloga jest już Was 8000. Wielkie dzięki!


Opublikowano

w

przez

Tagi: