fbpx

Loverove 27.04.2017

Sprawdziwszy, jaki dziś mamy dzień tygodnia: czwartkowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Bardzo szczery tekst o kobiecym kolarstwie

„The SHEcret Pro”, czyli spisywane przez ghostwritera doświadczenia zawodniczki (lub zawodniczek) z zawodowego peletonu tym razem idą po bandzie. Jest o zaburzeniach odżywiania, czyli cenie, jaką trzeba zapłacić za dobry stosunek mocy do masy, jest o nieprofesjonalnych kolarkach siejących zamęt na poważnych wyścigach, jest wreszcie o lesbijskich związkach na zawodach i zgrupowaniach. Tekst wzbudził na tyle kontrowersji, że wymagał sprostowania przez redaktor naczelną kobiecego wydania cyclingtips.

2. Startujesz w maratonie? Bądź miłym kolarzem!

Garść porad od ekipy GCN o tym, jak zachować się w peletonie na imprezie masowej. Sprawdzi się tak samo dobrze na maratonie szosowym jak i mtb. W sam raz na początek sezonu:

3. Szosowa majówka z Zamana Group

90km i 1000m przewyższenia? Brzmi więcej niż dobrze. Taką trasę możecie przejechać podczas inauguracji Cisowianka Road Tour w Nałęczowie. W „święto pracy” czyli 1. Maja amatorski peleton będzie się ścigał po szosach Wyżyny Lubelskiej, a wystartuje sprzed rozlewni wody mineralnej tytularnego sponsora.

Dwa dni później, czyli 3. Maja druga odsłona Cisowianka Road Tour, tym razem w Janowie Lubelskim. Tam najdłuższy dystans będzie liczył 80,5km.

Jak na każdych zawodach typu maraton do dyspozycji będą różne wersje trasy do wyboru. A najważniejsza informacja to tak naprawdę ta, że to malownicze okolice do jazdy rowerem i dobra okazja do „sprawdzenia nogi” w gronie podobnych sobie entuzjastów kolarstwa.

Więcej informacji, wraz z możliwością zapisania się na Cisowianka Road Tour znajdziecie na stronie http://www.tour.zamanagroup.pl/

4. Szlachcic – torowiec pojedzie fatbikiem na biegun!

Sir Chris Hoy, sześciokrotny mistrz olimpijki na torze wybiera się na rowerową wyprawę na biegun południowy. W tym celu testuje nietypowy pojazd: fatbike’a z płozą założoną na przednie koło. Zobaczcie sami:

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: