fbpx

Loverove 15.04.2017

Sukcesy torowców, super zdjęcia i pech CCC Sprandi Polkowice. Świąteczne loverove, specjalnie dla Was:

1. Polscy torowcy nie zwalniają tempa

Po złocie i tęczowej koszulce Adriana Teklińskiego w scratchu, Wojciech Pszczolarski zdobył brąz w wyścigu punktowym. Do tego Daria Pikulik zajęła czwarte miejsce w torowym wieloboju, czyli Omnium.

Dla nie do końca obeznanych z torem: wyścig punktowy to torowy odpowiednik szosowego kryterium. Co kilka okrążeń zawodnicy finiszują, zbierając punkty za miejsca, odpowiednio 5. za pierwsze, 3. za drugie i 1. za trzecie. Ten, kto nadrobi okrążenie nad resztą stawki dostaje ekstra 20 punktów. Finisz na zakończenie wyścigu punktowany jest 10-6-4-2.

Z kolei Omnium to rodzaj wieloboju, w tej konkurencji zmieniono przepisy i obecnie obejmuje ona cztery wyścigi wytrzymałościwe: scratch, punktowy, eliminacyjny i „tempowy”.

Zarówno w przypadku Pszczolarskiego jak i Pikulik cieszy fakt, że medale mistrzostw Europy i dobre wyniki w młodszych kategoriach wiekowych przekładają się na skuteczność na najwyższym poziomie, czyli mistrzostwach świata elity.

Skróty z dwóch pierwszych dni torowych MŚ w Hong Kongu możecie obejrzeć poniżej:

 

2. Jeszcze raz bruki Paryż-Roubaix

W rewelacyjnej galerii Gruber Images. To co, że teraz to już tylko asfalt i pagórki. Te zdjęcia po prostu miażdżą!

3. Okradli kolarzy CCC Sprandi Polkowice!

W nocy z czwartku na piątek, zatem na dwie doby przed startem w Amstel Gold Race ciężarówka polskiej ekipy została okradziona. Włamywacze wynieśli z niej m.in 18 rowerów, co stawia zespół w trudnym położeniu. To zarówno spora strata materialna, jak i konieczność zorganizowania sprzętu „na ostatnią chwilę”, by móc wystartować w world tourowym klasyku. Samochód grupy był zaparkowany na strzeżonym obiekcie, dodatkowo przyblokowany innym, teamowym pojazdem.

Niestety tego typu „naloty” na samochody serwisowe oraz magazyny grup zawodowych zdarzają się coraz częściej. Jeśli zauważycie gdzieś rower Guerciotti w podejrzanie niskiej cenie, kontaktujcie się z ekipą CCC proteam@cccsport.eu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: