fbpx
loverove

Loverove 14.04.2017

Piątkowe, tęczowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Mamy Mistrza Świata!!!

Adrian Tekliński po śmiałym ataku zdobył tęczową koszulkę w konkurencji Scratch podczas rozgrywanych w Hong Kongu mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

Co to jest scratch? To torowy wyścig ze startu wspólnego na dystansie 15km (dla mężczyzn, kobiety ścigają się na 10km), wygrywa ten, kto pierwszy minie linię mety. To zatem najłatwiejsza do zrozumienia konkurencja torowa.

Adrian Tekliński ma niespełna 28 lat (rocznik 1989), w tej konkurencji zdobywał medale mistrzostw Europy: brązowy i srebrny. W mistrzostwach świata startuje od 2010r. W sezonie 2017 reprezentuje barwy czeskiej grupy zwodowej (kontynentalnej) SKC Tufo Prostejov.

Wcześniej dwukrotną mistrzynią świata w scratchu (2012, 2013) była Katarzyna Pawłowska. Scratch nie jest dyscypliną olimpijską.

W piątek w Hong Kongu rozegrane zostaną: Omnium (wielobój) kobiet, wyścig punktowy oraz eliminacje sprintu mężczyzn, wyścig na 4km mężczyzn i finały sprintu kobiet.

2. Sylwester Szmyd zapowiada Amstel Gold Race

Podsumowanie brukowanych klasyków i płynne przejście do zapowiedzi ardeńskiego tryptyku. O Peterze Saganie, Gregu van Avermaecie i szansach Michała Kwiatkowskiego pisze nie kto inny jak Sylwester Szmyd.

3. Rowerowe wideo można zrobić nie tylko w górach!

O tym, że dobrze bawić na rowerze można się nie tylko na górskich serpentynach lub singletrackach, udowadnia to wideo. Powstało nad naszym morzem i obfituje w wiele świetnych ujęć:

Related posts
In sport

Torowy PŚ w Pruszkowie. Owacja na siedząco

Polskie kolarstwo torem stoi. Mamy liczną, młodą i utalentowaną kadrę. Mamy światowej klasy obiekt. I mamy zawody najwyższej rangi. Pewnie sobie myślicie: nie odzywał się przez parę tygodni a teraz wylazł ze swojej nory, żeby…
Read more
FAQIn sport

Polskie Kolarstwo Torowe między Rio 2016 a Tokio 2020

Polskie Kolarstwo stoi torem. Taka jest przynajmniej oficjalna wykładnia prezentowana przez PZKol. W tym miejscu możecie śledzić postępy naszych torowców między Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro 2016 a Tokio 2020. Po co to zestawienie?…
Read more
loverove

Loverove 15.11.2016

Loverove na wtorek z zacnym zestawem: sukcesy Polaków na torze, nowy rower Alberto Contadora oraz pożegnanie Fabiana Cancellary. Enjoy! 1. Apeldoorn w skrócie Czyli krótki klip z torowego Pucharu Świata, gdzie Szymon Sajnok i Kamil…
Read more