fbpx

Loverove 14.04.2017

Piątkowe, tęczowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Mamy Mistrza Świata!!!

Adrian Tekliński po śmiałym ataku zdobył tęczową koszulkę w konkurencji Scratch podczas rozgrywanych w Hong Kongu mistrzostw świata w kolarstwie torowym.

Co to jest scratch? To torowy wyścig ze startu wspólnego na dystansie 15km (dla mężczyzn, kobiety ścigają się na 10km), wygrywa ten, kto pierwszy minie linię mety. To zatem najłatwiejsza do zrozumienia konkurencja torowa.

Adrian Tekliński ma niespełna 28 lat (rocznik 1989), w tej konkurencji zdobywał medale mistrzostw Europy: brązowy i srebrny. W mistrzostwach świata startuje od 2010r. W sezonie 2017 reprezentuje barwy czeskiej grupy zwodowej (kontynentalnej) SKC Tufo Prostejov.

Wcześniej dwukrotną mistrzynią świata w scratchu (2012, 2013) była Katarzyna Pawłowska. Scratch nie jest dyscypliną olimpijską.

W piątek w Hong Kongu rozegrane zostaną: Omnium (wielobój) kobiet, wyścig punktowy oraz eliminacje sprintu mężczyzn, wyścig na 4km mężczyzn i finały sprintu kobiet.

2. Sylwester Szmyd zapowiada Amstel Gold Race

Podsumowanie brukowanych klasyków i płynne przejście do zapowiedzi ardeńskiego tryptyku. O Peterze Saganie, Gregu van Avermaecie i szansach Michała Kwiatkowskiego pisze nie kto inny jak Sylwester Szmyd.

3. Rowerowe wideo można zrobić nie tylko w górach!

O tym, że dobrze bawić na rowerze można się nie tylko na górskich serpentynach lub singletrackach, udowadnia to wideo. Powstało nad naszym morzem i obfituje w wiele świetnych ujęć:


Opublikowano

w

przez

Tagi: