fbpx

Loverove 12.04.2017

Loverove na środę, specjalnie dla Was:

1. Torowe Mistrzostwa Świata – tak, już trwają

Karny kutas dla UCI za ustawianie torowych mistrzostw świata w środku sezonu szosowych klasyków. Serio, dlaczego w sytuacji, gdy na brukach i w Ardenach dzieją się rzeczy wielkie, ktokolwiek miałby się interesować tym, że jacyś ludzie, gdzieś w Hong Kongu rywalizują w tuzinie konkurencji, z których jedna od drugiej różni się detalami zrozumiałymi tylko dla znawców.

Tak czy inaczej, zwiastun możecie zobaczyć poniżej

A harmonogram możecie sprawdzić tutaj: http://www.trackworldchamp.hk/event-schedule. Od czasów podanych na stronie należy odliczyć 6 godzin. Relacje na żywo znajdziecie w TVP Sport http://sport.tvp.pl/na-antenie, komentuje niestety Sebastian Szczęsny.

2. Nowa strona PZKol

Polski związek kolarski doczekał się przeprojektowania swojej strony internetowej. Szału nie ma, w wielu miejscach brakuje treści i co chwilę można natknąć się na błędy UX, ale i tak jest w porządku. Jeśli nie jest to zamknięty projekt a online’owa wizytówka Związku będzie aktualizowana i rozwijana, to teraz może być tylko lepiej. Ciekawostką jest też udostępnienie subdomen dla związków regionalnych, co może być najważniejszą zmianą w komunikacji na poziomie najbliższym wielu kolarzom.

Zatem nie pozostaje nic innego, niż kliknąć w http://pzkol.pl/ i samemu zapoznać się z nową stroną Związku.

3. Czy powstanie rowerowa uberkorporacja?

Pon Holdings BV, właściciel marek takich jak Cervelo, Gazelle czy Santa Cruz złożył ofertę na kupno Accel Group NV, właściciela  Lapierre’a, Ghosta, Batavusa czy Diamnod Backa. Obie firmy są zarejestrowane w Holandii a propozycja opiewa na kwotę 800mln ?. Pytanie, co na to antymonopolowe regulacje Unii Europejskiej. Połączenie obu koncernów spowodowałoby powstanie rowerowego molocha.


Opublikowano

w

przez

Tagi: