fbpx
loverove

Loverove 03.04.2017

Poniedziałkowe loverove z przeglądem newsów, galerii i wideo z Ronde van Vlaanderen.

1. Dużo, duuużo sprzętu z Flandrii

Rowery przygotowywane specjalnie na brukowane klasyki to zawsze gratka dla fanów sprzętu. Zarówno cyclingtips jak i cyclingnews przygotowały obszerne galerie i opisy wychwycone przez uważnych fotografów przy okazji tegorocznego Ronde van Vlaanderen.

2. Mistrz Gilbert i jego imponujące portfolio

Najpierw skrót wideo z najważniejszymi wydarzeniami Ronde Van Vlaanderen 2017. Tak na wypadek, gdybyście nie widzieli:

Następnie trzy uwagi: po pierwsze, zwycięzca Flandrii samotnie, uciekając goniącej go grupie mocarzy przejechał ok. 55km.

Po drugie, Philippe Gilbert, bo o nim mowa, liczący 260km wyścig wygrał w aerodynamicznym kombinezonie. I niech ktoś mi powie, że „marginal gains” to nic nie warta mrzonka.

Po trzecie wreszcie, rezultaty w wyścigach jednodniowych, jakie osiągnął w czasie swojej kariery, której do tego nie zamierza kończyć, powalają na kolana.

3. Drogi Peterze – skoncentruj się!

Mistrz świata, Peter Sagan, choć jest mocny niczym tur, ewidentnie gdzieś traci koncentrację. Przegapił akcję na Muurze, do pogoni zabrał się w ostatniej chwili a gdy decydowały się jej losy, szukając zysków wybrał niewłaściwe pobocze i uderzył w barierkę.

Choć fani kochają go za show, który robi – podczas przedstartowej prezentacji przez scenę przejechał na tylnym kole, mistrz świata trwoni kolejne szanse. A sezon wiosennych klasyków jest już bliżej końca niż początku…

4. Niewiadoma wysoko we Flandrii

Katarzyna Niewiadoma po pierwsze jechała bardzo aktywnie i atakowała na flandryjskich brukach. Po drugie, wraz z towarzyszkami akcji została doścignięta przez peleton, a i tak zdołała zafiniszować na świetnym, ósmym miejscu. Dzięki temu zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej kobiecego World Touru.

Wyścig, po sprincie z wyselekcjonowanej grupki liderek wygrała rewelacyjna Coryn Rivera. To już jej drugi triumf w tym sezonie, dwa tygodnie temu zwyciężyła w Trofeo Alfredo Binda.

Related posts
Casual

Chiński kask rowerowy - tak czy nie?

Temat chińskich podróbek wraca jak bumerang. Czy to łamiące się kierownice, pękające obręcze, podejrzane ramy z naklejkami znanych marek czy wreszcie kaski. Pytanie dnia brzmi: ?a co, jeśli podobny sprzęt można legalnie kupić w sklepie?…
Read more
loverove

Loverove 05.06.2017

Poniedziałkowe loverove specjalnie dla Was: zdjęcia, wideo, bikeporn… co to co najlepsze! 1. Maja i Bartek wygrywają w Jeleniej Górze Zawodnicy Kross Racing Team zdominowali ściganie podczas Jelenia Góra Trophy. Wyniki pewnie już widzieliście wcześniej, jeśli…
Read more
Casual

Peleton Giro - wczoraj i dziś.

Globalizacja kolarstwa postępuje. Widać to m.in. po sprzęcie, na jakim o zwycięstwo ściga się czołówka wyścigów. W grze pozostali właściwie tylko potentaci. Niewielkie manufaktury lokalnych mistrzów odchodzą w zapomnienie. Przejrzałem pierwszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej Giro…
Read more