fbpx
loverove

Loverove 24.03.2017

Loverove na piątek – zaczynamy rowerowy weekend. Start!

1. CCC lepsze od Team Sky

i to w jeździe drużynowej na czas! Na etapie Settimana Internazionale Coppi e Bartali (kategoria 2.1) zespoły rywalizowały w nietypowej formie: podzielone na pół. Czwórka CCC Sprandi Polkowice w składzie Marcin Białobłocki, Adrian Kurek, Jan Tratnik i Branislau Samoilau była najszybsza na trasie 13km próby. „Pomarańczowi” pokonali m.in Team Sky, Dimension Data czy Cannondale Drapac. Gratulacje!

2. Flaszka dnia

Zwycięzca dzisiejszego E3 Harelbeke będzie świętował nie winem musującym aka szampanem, lecz zawartością tej, dorodnej butelki Belgian Ale z browaru Bavik-De Brabandere. Nazwa i etykieta wprost nawiązują do podjazdu Kwaremont, znanego z trasy wyścigu. Na ratebeerze samo piwo ma średnie opinie, ale może ktoś z Was go próbował?

A skoro już jesteśmy przy E3, to trzeba przyznać, że tegoroczny plakat jest chyba najmniej kontrowersyjny w ostatnich latach. Tak czy inaczej, zapowiada się dobre ściganie, na starcie niemal wszyscy najlepsi specjaliści jazdy po „brukach i bergach”. O 15 włączamy więc Eurosport i oglądamy!

3. But w cenie samochodu…

…no dobra, w cenie roweru. Nowe trzewiki firmowane przez Mavica, mają nietypową konstrukcję: carbonowa skorupa jest niezależna od wewnętrznej „skarpetki”. Sęk w tym, że Comete mają kosztować jakieś 4500zł. To więcej niż topowy iPhone, więcej niż niejedno auto, którym zawodnicy dojeżdżają na zawody i więcej niż niejeden rower. No, przynajmniej treningowy ;). Czy 4,2W, jakie teoretycznie przy każdym naciśnięciu na pedały mają oszczędzać te buty jest tego warte?

4. Rowerowa Narnia

Mike Hopkins przekuwa sny w rzeczywistość, przechodzi przez wyimaginowane drzwi i jeździ w najbardziej spektakularnych lokalizacjach, jakie tylko może sobie wymyślić.