fbpx

Loverove 16.03.2017

Czwartkowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Primavera, czyli wiosna,

czyli Mediolan – Sanremo. Najdłuższy klasyk i zarazem pierwszy „monument” sezonu już w tę sobotę. Od podnóża Alp do słonecznej, miejmy nadzieję, Ligurii. Od zimy, do wiosny. Jedno wideo mówi więcej niż 1000 słów, oto więc zwiastun „wiosennych mistrzostw świata”:

2. Najważniejsza etapówka mtb

Cape Epic to numer jeden wśród etapowych wyścigów na rowerach górskich. Nie walczy o atencję z ważniejszymi wydarzeniami szosowymi, dobre miejsce w kalendarzu zachęca do udziału największe gwiazdy a egzotyczna lokalizacja przykuwa uwagę gawiedzi i porusza jej wyobraźnię. Tegoroczny Cape Epic rusza w tę niedzielę. Zapowiada się imponująco:

3. Alan Banaszek w top 10 wyścigu 1.HC

Nokere-Koerese to uznany klasyk ze sporą tradycją prowadzący peleton szosami Flandrii. Ma najwyższą kategorię poza World Tourem, czyli HC.

https://www.youtube.com/watch?v=EX1JANBb4Vg

W tym roku wygrał czołowy, francuski sprinter, Nacer Bouhanni a bardzo dobrą, 9. lokatę zajął niespełna dwudziestoletni Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice. Gratulacje!

W nerwowej końcówce doszło do kilku kraks i niecodziennej przepychanki, gdy stig Kris Boeckmans (Lotto Soudal) wdał się w dyskusję z Justine Julesem z grupy kontynentalnej WB Veranclassic Aqua Protect. Mimo kontrowersji, Boeckmans nie został ukarany przez sędziów a Jules finiszował na 16. miejscu.

4. Rapha na sprzedaż

O tym, że brytyjska marka ma być kupiona przez koncern LVMH było głośno pod koniec zeszłego roku, gdy niezależność na rzecz LVMH traciło Pinarello. Póki co deal z Raphą nie dojdzie do skutku, ale wygląda na to, że zarząd producenta ekskluzywnych strojów poszukuje inwestorów, którzy chcieliby wpompować w markę trochę grosza. Problemów pierwszego świata ciąg dalszy ;)


Opublikowano

w

przez

Tagi: