fbpx

Loverove 08.02.2017

Środowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Z wiatrem, czy pod wiatr?

Już teraz, dzięki aplikacji MyWindsock możecie się dowiedzieć, czy wasi rywale na Stravie pobil Was siłą własnych mięśni czy też przy wsparciu matki natury.

Aplikacja ma płatne opcje, ale sporo można dowiedzieć się również korzystając z wersji darmowej. Wystarczy wkleić link do segmentu, poczekać chwilkę i gotowe :)

2. Zmarł Roger Walkowiak

NL-HaNA 2.24.01.04 0 907-9148.jpg
By Harry Pot / Anefo – Nationaal Archief, archiefinventaris 2.24.01.04 bestanddeelnummer 907-9148 source copyright, CC BY-SA 4.0, Link

Zwycięzca Tour de France 1956, który 3-go marca obchodziłby swoje dziewięćdziesiąte urodziny odszedł od nas 06.02.2017. Francuski kolarz polskiego pochodzenia to jeden z najbardziej niedocenianych zwycięzców „Wielkiej Pętli” (w drodze po żółtą koszulkę nie był najszybszy na żadnym z etapów), ale, któż nie chciałby wygrać najważniejszego wyścigu na świecie „nawet” w ten sposób, pokonując przy okazji najwybitniejszych „górali” w historii, Gaula czy Bahamontesa.

Warto o tym pamiętać, nawet, jeśli nazwisko kolarza weszło do języka francuskiego w postaci powiedzenia „a la Walko”, oznaczającego osiągnięcie sukcesu niespodziewanie, mimochodem.

To właśnie Hiszpan (rocznik 1928), nazywany „Orłem z Toledo” pozostaje obecnie najstarszym, żyjącym zwycięzcą TdF.

3. Mistrzostwa świata w parakolarstwie

Za niespełna miesiąc, w dniach 02-05.03.2017 w Los Angeles o tytuły mistrzowskie na torze będą rywalizowali parakolarze. UCI coraz poważniej traktuje zawodników niepełnosprawnych i poświęca im coraz więcej miejsca w swojej komunikacji. Już teraz prezentuje zwiastun tej imprezy:


Opublikowano

w

przez

Tagi: