fbpx
loverove

Loverove 03.02.2017

Piąteczek: kolarze w zabawowym nastroju. Więc nie pozostaje nic innego niż również się rozerwać ;)

1. Jeśli kawa, to tylko czarna!


Czy kawa, wasza ulubiona kawusia, kawunia, kawusieńka tak naprawdę jest zabójcą formy i dobrych występów w wyścigach? Cóż, to wszystko zależy, jak jest spożywana. Z mlekiem i cukrem może dać nawet 500kcal tygodniowo ekstra (kawa z dodatkami to 70kcal i więcej)! Tymczasem klasyczne espresso, drip lub czarna przeciśnięta przez aeropress ma przysłowiowe „0” a w porywach 5kcal.

2. Chłopcy w piaskownicy

Na trzecim etapie Tour of Dubai kolarze zmagali się z burzą piaskową. Klimat piaskownicy ewidentnie udzielił się niektórym zawodnikom z peletonu. Andrei Griwko z Astany uderzył w głowę lidera wyścigu, Marcela Kittela po tym, gdy ten za mocno się rozpychał. W rewanżu Kittel opluł Griwkę, jednak to Ukrainiec został zdyskwalifikowany. Zawodowcy!

Etap wygrał John Degenkolb a kolejny odcinek, zgodnie z „protokołem pogodowym” został skrócony odwołany.

Cyclingnews wykorzystuje okazję bójki w peletonie i prezentuje zestaw najbardziej znanych przepychanek między kolarzami oraz kolarzami i kibicami. Biorąd pod uwagę kategorię wagową, do której zalicza się większość zawodników, jest to na swój sposób zabawne ;)

3. Emeryt dnia

Graham Watson, jeden z najbardziej znanych i cenionych fotografów kolarstwa zawodowego kończy „wyczynową karierę”. Przez ostatnich 38 lat jeździł na motocyklu za zawodowym peletonem, w wielu kwestiach był pionierem.

https://twitter.com/roweryorg/status/827213882036994049

Jego galerie i fotorelacje z wyścigów były jednymi z pierwszych, dostępnych na jego stronie http://www.grahamwatson.com/.

4. Jak wyprowadzić rower na spacer?

Czasami zdarza się, że trzeba kawałek przejść z rowerem, zamiast na nim jechać. Jak zrobić to godnie i stylowo? GCN prezentuje!

Related posts
loverove

Loverove 19.01.2017

Zimowy dzień dobrze rozpocząć od przeglądu kolarskich newsów z ciepłych krajów: 1. Czego nie zobaczysz w Australii… We?ll see you tomorrow as the @TourDownUnder travels from Norwood to Campbelltown for Stage 4! #TDU#9WWOS | https://t.co/FOIUUu2x2X…
Read more
loverove

Loverove 22.11.2016

Wtorkowe loverove z idealnym zestawem do przerwy na kawę :) 1. Najcięższy dzień Katarzyny Niewiadomej "One of the most painful days of my cycling career" @KNiewiadoma's big day at the Giro in photos https://t.co/F0M0S4wWvd pic.twitter.com/tdX2nFjMiE…
Read more
Jedz normalnie

Kawowy snobizm w praktyce

Znaczenie kawy w kolarskiej kulturze jest niepodważalne. To nie tylko źródło stymulującej kofeiny, ale też chwila przyjemności przed, po lub w trakcie treningu. Poza tym, espresso nieodwołalnie kojarzy się z Włochami a przecież każdy zaangażowany…
Read more