fbpx

Loverove 03.02.2017

Piąteczek: kolarze w zabawowym nastroju. Więc nie pozostaje nic innego niż również się rozerwać ;)

1. Jeśli kawa, to tylko czarna!


Czy kawa, wasza ulubiona kawusia, kawunia, kawusieńka tak naprawdę jest zabójcą formy i dobrych występów w wyścigach? Cóż, to wszystko zależy, jak jest spożywana. Z mlekiem i cukrem może dać nawet 500kcal tygodniowo ekstra (kawa z dodatkami to 70kcal i więcej)! Tymczasem klasyczne espresso, drip lub czarna przeciśnięta przez aeropress ma przysłowiowe „0” a w porywach 5kcal.

2. Chłopcy w piaskownicy

Na trzecim etapie Tour of Dubai kolarze zmagali się z burzą piaskową. Klimat piaskownicy ewidentnie udzielił się niektórym zawodnikom z peletonu. Andrei Griwko z Astany uderzył w głowę lidera wyścigu, Marcela Kittela po tym, gdy ten za mocno się rozpychał. W rewanżu Kittel opluł Griwkę, jednak to Ukrainiec został zdyskwalifikowany. Zawodowcy!

Etap wygrał John Degenkolb a kolejny odcinek, zgodnie z „protokołem pogodowym” został skrócony odwołany.

Cyclingnews wykorzystuje okazję bójki w peletonie i prezentuje zestaw najbardziej znanych przepychanek między kolarzami oraz kolarzami i kibicami. Biorąd pod uwagę kategorię wagową, do której zalicza się większość zawodników, jest to na swój sposób zabawne ;)

3. Emeryt dnia

Graham Watson, jeden z najbardziej znanych i cenionych fotografów kolarstwa zawodowego kończy „wyczynową karierę”. Przez ostatnich 38 lat jeździł na motocyklu za zawodowym peletonem, w wielu kwestiach był pionierem.

Jego galerie i fotorelacje z wyścigów były jednymi z pierwszych, dostępnych na jego stronie http://www.grahamwatson.com/.

4. Jak wyprowadzić rower na spacer?

Czasami zdarza się, że trzeba kawałek przejść z rowerem, zamiast na nim jechać. Jak zrobić to godnie i stylowo? GCN prezentuje!


Opublikowano

w

przez

Tagi: