fbpx

Loverove 26.01.2017

Loverove na czwartek z solidną porcją rowerowych newsów:

1. Czy gwiazdy zatańczą na lodzie?

Przełajowe mistrzostwa świata zostaną rozegrane już w ten weekend w Luksemburgu. Tymczasem trasa zawodów jest zaśnieżona i zalodzona.

Śnieg to pół biedy, ale jak możecie zobaczyć w tym artykule Cycling Weekly, miejscami na trasie jest niezła „szklanka”. Tak czy inaczej, nasi reprezentanci, którzy o tytułu mistrzów kraju ścigali się w Sławnie, są już częściowo zahartowani.

2. Trener dnia

Tak naprawdę nie do końca wiadomo ani kiedy to wideo powstało, ani kto w nim uczestniczy. Podobno najpierw pojawiło się na facebooku udostępnione przez jednego z egipskich kolarzy. Nie wiemy na jakim wyścigu ta sytuacja się wydarzyła ani co stało się chwilę przed pokazywanym incydentem.

https://www.youtube.com/watch?v=PpXOy1fAH0o

Tak czy inaczej, choć nie na taką skalę, przemoc czy mobbing na linii trener-zawodnik wciąż się zdarza i w takich sytuacjach zawsze warto reagować.

3. Tour de Pologne Kobiet uwieczniony

Miejmy nadzieję, że TdP Kobiet nie był jednorazowym wydarzeniem i po zeszłorocznej próbie oraz tegorocznej przerwie wróci do kalendarza w 2018r. Póki co Aga Franusiak i Magda Tomaszewska ze Szkoły Filmowej w Łodzi przy udziale Treelens Studio przygotowują dokument o tym wyścigu. Póki co powstał zwiastun, który daje przedsmak tego, co możemy ostatecznie zobaczyć:

Aby film powstał do końca, potrzebne jest wsparcie projektu. Autorki zdecydowały się na popularną formę crowdfundingu przy użyciu portalu Polak Potrafi. Swoje trzy grosze możecie dorzucić klikając w https://polakpotrafi.pl/projekt/tour-film-o-pierwszym-tour-de-pologne-kobiet

4. Przełajówka czy mtb?

Na czym lepiej trenować w terenie zimą? Cezary Zamana porównuje możliwości obu rowerów w aktualnych warunkach. A na koniec robi kulig. GCN to jeszcze nie jest, ale pewien potencjał widać:


Opublikowano

w

przez

Tagi: