fbpx

Loverove 23.01.2017

Dobry zestaw dla fanów kolarstwa na początek nowego tygodnia:

1. Już (prawie) po przełajach

Do rozdania została jeszcze koszulka mistrza świata a do zakończenia parę serii imprez w Niderlandach, ale do końca sezonu przełajowego jest już bliżej niż dalej. Podsumowany właśnie Puchar Świata wygrał Wout van Aert, który nawet nie musiał startować w ostatniej eliminacji, gdzie najszybszy był Lars van der Haara. Van Aert leczy kolana i „łapie świeżość” przed walką o tytuł mistrza świata. Dla polskich kibiców kluczową informacją jest bardzo dobre, 17. miejsce Marka Konwy. Dawno nie widzieliśmy Polaka w top20 Pucharu Świata!


Za tydzień w Luksemburgu będzie mu o wiele trudniej powtórzyć taki wynik, ale kto wie! Wideo z całego wyścigu elity mężczyzn, finału Pucharu Świata, możecie zobaczyć poniżej:

2. Uphill dnia

Impreza towarzysząca Tour Down Under, uphill na terenie… wielopoziomowego parkingu. Amatorzy, zawodowcy, rowery z ostrym kołem, szosówki, mtb, craftowe piwo, alternatywna kawa i cała masa dobrej zabawy. Tak się robi „imprezy towarzyszące”!

A galerię zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie w cyclingtips. W sam raz, żeby dobrze zacząć tydzień. To co, następnym razem widzimy się w złotych tarasach czy innej galerii krakowskiej?

3. Kto jeździ dla kogo – quiz

Sprawdź swoją wiedzę o zawodowym peletonie i wskaż, który kolarz jeździ dla której drużyny. 80% będzie już niezłym wynikiem. Bo gwiazdy gwiazdami, ale World Tour to nie tylko Nibali i Sagan. Quiz czeka na stronie projektu Velon.


Opublikowano

w

przez

Tagi: