fbpx

Loverove 10.01.2017

Loverove na wtorek, pełne kolarskich ciekawostek i dobrych newsów.

1. Nareszcie mistrzostwa dla „górali”

Po wielu sezonach, gdy trasa mistrzostw świata preferowała sprinterów lub w porywach kolarzy dobrych w terenie pagórkowatym, wygląda na to, że w sezonie 2018 (czyli za ponad 1,5 roku) swoją szansę dostaną prawdziwi „górale”. I miejmy nadzieję, że przeciek to nie oszustwo i robienie złudnych nadziei fanom kolarstwa.

Zaprezentowany profil trasy w Insbrucku zawiera dwa podjazdy: pierwszy o długości 8km i stromiźnie 5,7% oraz drugi, krótszy, 2,8km i aż 10% stromizny. Ten dłuższy ma być pokonywany aż sześciokrotnie, krótszy ma pojawić się w samej końcówce dwa razy. Na liczącej 269km trasie ma być aż 5500m przewyższenia. Rafał Majka i Katarzyna Niewiadoma już się pewnie cieszą, niewykluczone, że będzie to też ostatnia szansa na tęczową koszulkę dla Alejandro Valverde.

https://twitter.com/LasterketaBurua/status/818414526542573568

Oby tylko ten profil okazał się prawdą!

2. But dnia

Team z Bahrainu ma w sobie sporo włoskiej duszy. Tej starej, dobrej, nie tej współczesnej, paskudnej ;) Przy okazji prezentacji teamu pokazano też buty marki Sidi, w których będzie się ścigać ekipa wspierająca Vincenzo Nibalego. Jedno słowo: wymiatają!

3. Trenażery, rolki, co z tych dzieci wyrośnie!

Jakiś czas temu jeden z czołowych mastersów powiedział, że nigdy nie umiał jeździć na rolce i najwyższy czas, żeby po „40” w końcu się nauczyć. Cóż, lepiej późno niż wcale, bo niektórzy zaczynają prawie równo z nauką chodzenia ;)

4. Reportażyk z przełajowych Mistrzostw Polski

Ekipa Wirtualnej Polski wybrała się do Sławna i przygotowała krótką relację z walki o koszulki mistrza kraju w przełajach. Trochę w stylu „niewiarygodne, oni w zimie jeżdżą na rowerach”, ale i tak jest spoko. Wideo zobaczycie klikając TUTAJ.

ZOSTAŃ PATRONEM XOUTED

O tym, co to jest Patronite, do czego służy i czemu właściwie proszę Was o wsparcie przeczytacie tutaj. A klikając w banner poniżej możecie zobaczyć mój profil i zrobić zrzutę na dobrą treść o kolarstwie:
Zostań patronem XOUTED patronite.pl/xouted


Opublikowano

w

przez

Tagi: