fbpx

Loverove 20.12.2016

Loverove na wtorek, designersko, przełajowo, plebiscytowe :)

1. Bahrain Merida bez tajemnic

Czyli nowy strój i nowy rower Vincenzo Nibalego. Szału nie ma, ale też nie jest źle. Trochę wygląda to tak, jakby projektant z klientem walczyli o to, czy ma być retro i stylowo czy nowocześnie i zgodnie z korporacyjnym „brand bookiem”:

Mimo wszystko, jeśli spojrzymy na propozycję od kolejnej, po Bardiani, włoskiej grupy kontynentalnej, tym razem Nippo Vini Fantini, od razu wiadomo, który zespół należy do World Touru…

2.Wyścig weekendu, zdjęcie dnia!

Mathieu van der Poel kontra Wout van Aert na trasie przełajowego Pucharu Świata w Namur stoczyli zaciętą rywalizację o zwycięstwo. Wygrał van der Poel, a to zdjęcie zapewne trafi do zestawień „najlepszych ujęć sezonu”

https://www.instagram.com/p/BONA3mMhP6f/

Aczkolwiek w tym samym miejscu i prawie w tym samym czasie było już mniej „epicko”:

Skrót wyścigu możecie znaleźć poniżej a na kanale UCI dostępna jest też relacja z całości:

A tu jeszcze skrót z wyścigu kobiet, wygranego przez Katerinę Nash:

3. Kolarze „sportowcami roku”

Greg van Avermaet został wybrany „sportowcem roku” w Belgii a Fabian Cancellara w Szwajcarii,  choć te kraje miały sporo innych sukcesów w sezonie 2016. W wielkiej Brytanii do pierwszej dziesiątki weszli Laura i Jason Kenny a drugie miejsce zajął triathlonista Alistair Brownlee.

My możemy głosować w plebiscycie Przeglądu Sportowego na Maję Włoszczowską, Rafała Majkę lub Katarzynę Niewiadomą. Głosować można na stronie http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/ lub w mediach społecznościowych (facebook, twitter, instagram) publikując post oznaczony hashtagiem #sportowiecroku. Taki jak ten:


Opublikowano

w

przez

Tagi: