fbpx

Loverove 14.12.2016

Loverove na środę, specajlnie dla Was. A kto ma powiadomienia push, ten ma info wcześniej niż na facebooku :)

1. Nie będzie niczego


Media nie są zainteresowane, sponsorzy nie są zainteresowani, samorządy nie są zainteresowane, więc wyścigu nie będzie. Tak w skrócie wyglądają powody, dla których Lang Team wycofuje się w tym roku z organizacji Tour de Pologne kobiet. Wielka szkoda.

2. Nowy strój grupy Majki i Sagana

Grupa Bora Hansgrohe zaprezentowała, w czym będą jeździć jej kolarze w sezonie 2017. Strój dostarczy firma Craft, stąd też na koszulkach i spodenkach znajdziecie charakterystyczne groszki, które są typowe dla szwedzkiego producenta. Poza tym jest, użyjmy eufemizmu, dość klasycznie.

Wspomnieni Sagan i Majka będą jednak przez sporą część sezonu jeździć w „swoich” strojach: Sagan w tęczy mistrza świata a Majka w koszulce mistrza Polski. No i miejmy nadzieję, że w koszulce lidera przynajmniej kilku wyścigów.

Dodatkowa informacja to ta, że rowery Specialized, na których będą jeździć kolarze Bora-Hansgrohe zostały wyposażone w osprzęt Shimano.

3. Quick Step nawiązuje do tradycji

Grupa kierowana przez Patricka Lefevere’a w sezonie 2017 będzie miała jednego sponsora tytularnego, producenta podłóg, czyli Quick Step. Design przypomina ten z 2006r, co w samo sobie jest dobre. Chodzą jednak plotki, że póki co zespół ma zapewnione finansowanie jedynie do końca następnego sezonu. A co dalej-nie wiadomo!

4. Najpopularniejsi kolarze na twitterze

Mark Cavendish zgromadził największą grupę fanów – jego poczynania na twitterze śledzi prawie 1,3mln użytkowników. Drugi jest Alberto Contador (prawie 1,2mln) a trzeci Chris Froome . W top50 znajdziemy Michała Kwiatkowskiego, który ma 82,5tys „followersów”, co daje mu 37. miejsce w twitterowym peletonie. Całą listę znajdziecie tutaj.

 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: