fbpx

PZKol i OZKole w Internecie

Jak Polski Związek Kolarski komunikuje się ze światem? Czy na stronach internetowych centrali oraz związków okręgowych można znaleźć aktualne informacje? Zobaczcie, co warto dodać do „ulubionych” i polubić na facebooku.

Ogólna uwaga to ta, że jest lepiej, niż można by się spodziewać. Wbrew pozorom zarówno PZKol jak i większość regionalnych oddziałów dba o komunikację w internecie, choć wydawałoby się, że jest inaczej. Wpis oczywiście będzie aktualizowany wraz z postępami, jakie Związek i Regiony będą (mam nadzieję) sukcesywnie robić w tej materii.

Polski Związek Kolarski

http://www.pzkol.pl/
https://www.facebook.com/PZKol/
https://twitter.com/PZKolarski


PZKol w cyfrowej rzeczywistości funkcjonuje całkiem nieźle. Choć strona pzkol.pl domaga się odświeżenia (m.in nie jest responsywna, czyli nie dostosowuje się do wyświetlaczy o różnych rozdzielczościach oraz do urządzeń mobilnych), najważniejsze jest to, że od dłuższego czasu dostarcza aktualnych informacji. Właściwie na bieżąco dodawane tam są wyniki z rozgrywanych wyścigów znajdujących się w oficjalnym kalendarzu, znajdziecie tam również przepisy i komunikaty. Co jak co, obecne władze pchnęły temat komunikacji via www mocno do przodu. Nieco gorzej jest z facebookiem, który serwuje informacje nieco wybiórczo. Mimo to i tak centrala prezentuje się w tej dziedzinie przyzwoicie. Po wyborach jesienią 2016 konto na twitterze zaczęło być aktywnym kanałem komunikacji.

Dolnośląski Związek Kolarski

http://www.dzkol.pl/
https://www.facebook.com/dzkol/

Zarówno strona jak i facebookowy profil DZKolu zasługują na pochwałę. Są aktualizowane, strona jest reponsywna a facebookowy profil żyje bardziej niż niejednego portalu kolarskiego. Co więcej, choć DZKol i tak prezentował się nieźle, na wiosnę 2017 odświeżył swoją stronę, która jest teraz najlepszą spośród wszystkich wizytówek regionalnych oddziałów PZKol.

Kujawsko-Pomorski Związek Kolarski

http://kpzkol.pl.tl/
https://www.facebook.com/kpzkol


Choć zarówno www jak i facebookowy fanpage są wizualnymi koszmarkami, macierzysty region Michała Kwiatkowskiego komunikuje się regularnie, zamieszcza wyniki imprez i najważniejsze komunikaty. Mimo to, zęby bolą, gdy się na to patrzy.

Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi

http://www.lozkol.pl/
https://www.facebook.com/Okręgowy-Związek-Kolarski-w-Łodzi-794255210653105

Łódzka strona rozjeżdża się tu i ówdzie, nie jest również responsywna. Mimo to zawiera wszystko co trzeba, podobnie jak facebookowy profil tamtejszego OZKol.

Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie

http://ozkol.lublin.pl/

Strona lubelskiego ozkol jest responsywna i przy bliższym poznaniu jest aktualna, zawiera komunikaty i wyniki wyścigów. Aktywności na facebooku póki co brak.

Lubuski Regionalny Związek Kolarski

https://www.facebook.com/Lubuski-Regionalny-Zwi%C4%85zek-Kolarski-1101397476640144/


Od ostatniego przeglądu, okręg lubuski doczekał się strony na facebooku, przy pomocy której regionalne władze komunikują się z użytkownikami. To oznacza, że tamtejszy OZKol po raz pierwszy zaistniał w internecie.

Małopolski Związek Kolarski

http://mzkol.pl/
https://www.facebook.com/mzkol.krakow/

MZKol, czyli „mój” okręgowy związek w miarę skutecznie funkcjonuje online. Strona internetowa niestety nie jest responsywna, za to poza wynikami czy przepisami zawiera bieżące komunikaty i aktualizacje kalendarza, wszystko jest terminowo i sprawnie. Facebookowy fanpage nie jest najbardziej żywym w kolarskich internetach, jest jednak technicznym kanałem do komunikacji w regionie.

Mazowiecko-Warszawski związek kolarski

http://www.mwzkol.pl/
https://www.facebook.com/mwzkol/


Szału nie ma, bo nie jest responsywnie, za to jest czysto, schludnie i aktualnie. Facebook również „żyje” i prezentuje większość oficjalnych wydarzeń kolarskich z Warszawy i okolic. Zatem stolica na plus, zwłaszcza na tle pozostałych regionów.

Opolski Związek Kolarski

http://ozkol.pl/
https://www.facebook.com/opolskizwiazekkolarski/

Opole w internecie prezentuje swoje kolarstwo mniej więcej na tym poziomie co Warszawa, a co więcej, od ostatniego przeglądu sytuacji zaistniało na facebooku. Strona, choć nieresponsywna, jest jednak aktualna i czytelna. Z racji nazwy regionu ma bardzo „generyczną” domenę, po prostu ozkol.pl

Podkarpacki Okręgowy Związek Kolarski

Niestety Podkarpacie jest ostoją ery precyfrowej. A szkoda.

Podlaski Regionalny Związek Kolarski

Podobnie sprawy mają się z Podlasiem.

Pomorski Związek Kolarski

http://www.pomzkol.com/
https://www.facebook.com/pomzkol

Coś złego stało się z domeną Pomorskiego Związku Kolarskiego, która obecnie linkuje do… chińskiej strony. Facebookowy profil niestety przestał być aktualizowany wiosną 2016. Ale istnieje, co nie zmienia faktu, że to trochę wstyd.

Śląski Związek Kolarski

http://www.slzkol.pl/
https://www.facebook.com/Śląski-Związek-Kolarski-705719062796279/


Śląsk doczekał się swojej domeny, po jesiennych wyborach strona jest częściej aktualizowana, podobnie jak założony po tym fakcie facebookowy profil. Komunikacyjnie wszystko więc idzie w dobrą stronę.

Świętokrzyski Regionalny Związek Kolarski

https://www.facebook.com/srzkol/


Do niedawna Świętokrzyskie było białą plamą na mapie kolarskiego internetu, ale od października 2016 jest obecne na facebooku. I dobrze, tak łatwiej zacząć, tym bardziej, że profil jest aktualizowany i służy do przekazywania komunikatów i wiadomości przez okręg. Tak trzymać.

Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski

http://kolarstwo-wm.vot.pl/
https://www.facebook.com/WMZKol/

Warmia i Mazury mają i swoją stronę www i swój fanpage na facebooku. Strona jest archaiczna i nie ma dedykowanej domeny, za to jest aktualizowana, w przeciwieństwie do profilu facebookowego, który zatrzymał się w czasie pod koniec zeszłego roku.

Wielkopolski Związek Kolarski

http://www.wzkol.pl/
https://www.facebook.com/wzkol/

Patrząc na stronę OZKolu można przenieść się w przeszłość, do początków XXIw. Na szczęście znajdziemy na niej aktualne komunikaty a wielkopolski region jest bardzo aktywny na swoim profilu facebookowym. Tam dowiecie się o bieżących wydarzeniach, często trafia się nawet po kilka postów dziennie!

Zachodniopomorski Związek Kolarski

http://www.zzkol.cba.pl/
https://www.facebook.com/zzkol

Szczecińskie kolarstwo ma jedną z najbardziej archaicznych i najmniej czytelnych stron, jakie widziałem od dłuższego czasu. Mimo to jest zaskakująco aktualna, podobnie jak tamtejszy profil na facebooku.

Pozostałe, istotne linki związane z PZKol

Po pierwsze, Kolegium Sędziów PZKol. Tam znajdziecie przepisy oraz informacje o tym, czym zajmują się nasi sędziowie. Zaskakująco wartościowa strona jak na jej wygląd.

http://kspzkol.pl/

Po drugie strona Andrzeja Godlewskiego. To tam można odszukać archiwalne wyniki z wielu wyścigów, nawet z lat ’90 XXw.

http://godlewski-sport.cba.pl/

Po trzecie e-zawody.pl, czyli system zapisów i wyników online, głównie na imprezy z Małopolski.

Po czwarte, Prezes PZKol – Dariusz Banaszek oraz Dyrektor Sportowy – Andrzej Piątek na twitterze.

i po piąte – strona Komisji MTB przy PZKol, równoznaczna ze stroną Pucharu Polski XCO oraz Pucharu Polski w Maratonie https://pucharmtb.pl/, Komisja Masters http://www.kmpzkol.pl/, oraz Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa.

 


Opublikowano

w

przez