fbpx

Loverove 22.11.2016

Wtorkowe loverove z idealnym zestawem do przerwy na kawę :)

1. Najcięższy dzień Katarzyny Niewiadomej

Słoneczny lipiec, strome zbocza podjazdu Madonna della Guardia i nasza mistrzyni w czołówce kobiecego Giro d’Italia. Velofocus prezentuje znakomitą galerię z dnia, który Katarzyna Niewiadoma określiła jako jeden z najbardziej bolesnych w całej swojej karierze.

2. Co można zrobić ze starą damką

Czyli Fabio Wibmer testuje trasy zjazdowe w Saalbach na zdezelownym „mieszczuchu”. Inspirujące ;)

3. Żeby tak protestować trzeba mieć niezłą nogę…

Przełajowy Puchar Świata w Koksijde odwołano z powodu paskudnej (nawet jak na przełaje!) aury. Mimo to niektórzy uważali, że wyścig powinien zostać rozegrany. Wout van Aert swoje niezadowolenie i opinię, że warunki do ścigania były dobre wyraził… kręcąc „bączki” niczym kierowca rajdowy.

https://www.youtube.com/watch?v=qr2sSaV2FjE

4. Mistrzowska kawa nie tylko dla kolarza

Zobaczcie przepis na przygotowanie kawy z aeropressu, dzięki któremu Filip Kucharczyk zdobył w tym roku tytuł mistrza świata. Może i espresso jest „Euro Pro” i piją je włoscy kolarze, ale cóż, wybaczcie, to alternatywa rządzi!

5. Cadel Evans i George Hincapie pojadą w Cape Epic!


Dwóch znakomitych, byłych kolarzy szosowych, zwycięzca Tour de France i pomocnik zwycięzców Tour de France, Cadel Evans i George Hincapie wystartują w najbardziej spektakularnym, etapowym wyścigu MTB, czyli Cape Epic.

W kwietniu marcu przyszłego roku emerytowani szosowcy, których ostatnie lata kariery związane były z ekipą BMC pojawią się w RPA z ambicjami walki w klasyfikacji generalnej. Evans będzie miał wtedy 40, Hincapie 44 lata. Dla porównania Karl Platt i Urs Huber, zwycięzcy Cape Epic 2016 to odpowiednio 39 i 32 latkowie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: