fbpx
loverove

Loverove 22.11.2016

Wtorkowe loverove z idealnym zestawem do przerwy na kawę :)

1. Najcięższy dzień Katarzyny Niewiadomej

Słoneczny lipiec, strome zbocza podjazdu Madonna della Guardia i nasza mistrzyni w czołówce kobiecego Giro d’Italia. Velofocus prezentuje znakomitą galerię z dnia, który Katarzyna Niewiadoma określiła jako jeden z najbardziej bolesnych w całej swojej karierze.

2. Co można zrobić ze starą damką

Czyli Fabio Wibmer testuje trasy zjazdowe w Saalbach na zdezelownym „mieszczuchu”. Inspirujące ;)

3. Żeby tak protestować trzeba mieć niezłą nogę…

Przełajowy Puchar Świata w Koksijde odwołano z powodu paskudnej (nawet jak na przełaje!) aury. Mimo to niektórzy uważali, że wyścig powinien zostać rozegrany. Wout van Aert swoje niezadowolenie i opinię, że warunki do ścigania były dobre wyraził… kręcąc „bączki” niczym kierowca rajdowy.

4. Mistrzowska kawa nie tylko dla kolarza

Zobaczcie przepis na przygotowanie kawy z aeropressu, dzięki któremu Filip Kucharczyk zdobył w tym roku tytuł mistrza świata. Może i espresso jest „Euro Pro” i piją je włoscy kolarze, ale cóż, wybaczcie, to alternatywa rządzi!

5. Cadel Evans i George Hincapie pojadą w Cape Epic!


Dwóch znakomitych, byłych kolarzy szosowych, zwycięzca Tour de France i pomocnik zwycięzców Tour de France, Cadel Evans i George Hincapie wystartują w najbardziej spektakularnym, etapowym wyścigu MTB, czyli Cape Epic.

W kwietniu marcu przyszłego roku emerytowani szosowcy, których ostatnie lata kariery związane były z ekipą BMC pojawią się w RPA z ambicjami walki w klasyfikacji generalnej. Evans będzie miał wtedy 40, Hincapie 44 lata. Dla porównania Karl Platt i Urs Huber, zwycięzcy Cape Epic 2016 to odpowiednio 39 i 32 latkowie.

Related posts
loverove

Loverove 03.02.2017

Piąteczek: kolarze w zabawowym nastroju. Więc nie pozostaje nic innego niż również się rozerwać ;) 1. Jeśli kawa, to tylko czarna! Czy kawa, wasza ulubiona kawusia, kawunia, kawusieńka tak naprawdę jest zabójcą formy i dobrych…
Read more
loverove

Loverove 19.01.2017

Zimowy dzień dobrze rozpocząć od przeglądu kolarskich newsów z ciepłych krajów: 1. Czego nie zobaczysz w Australii… We?ll see you tomorrow as the @TourDownUnder travels from Norwood to Campbelltown for Stage 4! #TDU#9WWOS | https://t.co/FOIUUu2x2X…
Read more
Jedz normalnie

Kawowy snobizm w praktyce

Znaczenie kawy w kolarskiej kulturze jest niepodważalne. To nie tylko źródło stymulującej kofeiny, ale też chwila przyjemności przed, po lub w trakcie treningu. Poza tym, espresso nieodwołalnie kojarzy się z Włochami a przecież każdy zaangażowany…
Read more