fbpx

Loverove 16.11.2016

Środowe loverove a w nim ciekawy projekt kolarski na polskiej scenie szosowej, rozrywkowe wideo oraz coś dla fanów rowerów zawodowców.

1. GROM, czyli co?

Zacni „patroni”, na widowni większość działaczy kolarskich, sporo dziennikarzy a tak naprawdę nie wiadomo, czym jest i czym ten projekt może się stać. Grupa kolarska firmowana przez m.in. Henryka Charuckiego, Czesława Langa i Wacława Skarula ma być „Narodowa”, ale póki co nie wiemy o niej nic poza ambicjami. Jak większość tego typu projektów prezentowane są plany awansu do World Touru i startów w najważniejszych wyścigach. Co z tego wyjdzie – zobaczymy, póki co mogę powiedzieć tylko, że z taką identyfikacją wizualną i komunikacją przed tym „projektem” jeszcze długa droga nawet do statusu Pro Continental.

Tak czy inaczej, poza losami grupy CCC Sprandi Polkowice oraz Verva ActiveJet, będzie co śledzić na lokalnym podwórku w najbliższych miesiącach.

2. Niepisane zasady „stylówki” mtb

Potraktujcie to jako żarcik ;), ale przy takiej pięknej aurze można się trochę rozerwać:

3. Rower dnia


Brytyjska marka Factor, która do tej pory sponsorowała One Pro Cycling wchodzi do World Touru i zmienia Focusa na miejscu sponsora sprzętowego teamu Ag2r. Romain Bardet podobno testował nowy rower od dłuższego czasu, teraz można zobaczyć specyfikację zbliżoną do wersji 2017. Ciekawostką jest zastosowanie korb z pomiarem mocy SRM przygotowanych we współpracy z firmą THM. Ag2r będzie drugim zespołem po Bahrain-Merida, który z nich korzysta. Zespół zmienia również dostawcę przerzutek: ze SRAMa na Shimano. Więcej zdjęć i detali technicznych znajdziecie tutaj. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: