fbpx
loverove

Loverove 09.11.2016

Najpotężniejszy człowiek na ziemi był kiedyś sponsorem kolarstwa. Loverove na środę, specjalnie dla Was:

1. Donald Trump i kolarstwo

Prezyden-elekt Stanów Zjednoczonych, Donald Trump ma w swojej karierze romans z kolarstwem. Na przełomie lat ’80 i ’90 XXw był współtwórcą i sponsorem wyścigu, który początkowo nazywał się… Tour de Trump by później zdobyć chwilową sławę od nazwy kolejnego sponsora, Tour duPont. Trump, po dwóch latach współpracy, wycofał się z tego projektu, pomysł, by Amerykanie mieli „swój Tour de France” dość szybko wyparował mu z głowy. Mimo wszystko Tour duPont to był przez pewien czas ciekawy wyścig w kalendarzu, wygrane w dwóch ostatnich edycjach (’95 i ’96) były istotne dla rozwoju kariery Lance’a Armstronga.

Choć Tour de Trump umarła, obecnie w USA rozgrywanych jest kilka interesujących imprez kolarskich, w tym Tour of California, który właśnie został włączony do World Touru. Ciekawe, czy nowy Prezydent obejmie patronat nad imprezą, przebiegającą przez jeden z najbardziej lewicujących, zatem konkurencyjnych dla niego stanów.

2. Torowa zajawka

Puchar Świata w Glasgow, na którym tak dobrze zaprezentowali się Polacy w krótkim wideo przygotowanym przez UCI.

No i jakby na to nie patrzeć, w zasadzie każdy skrót z przełajów jest ciekawszy…

3. Ankieta dla Mastersów


Jeśli startujesz w cross country, albo chociaż o tym myślisz, wypełnij proszę ankietę dotyczącą Pucharu Polski dla zawodników „po trzydziestce”. Czyli Mastersów. Twoje zdanie ma znaczenie!

3. Dlaczego zima to dobra pora na MTB?

Ekipa Global Mountain Bike Network wyjaśnia:

Related posts
Casual

Jakie znaczenie mają wybory dla rowerzystów i kolarzy?

Rozpoczynający się maraton kolejnych elekcji może znacząco wpłynąć na to gdzie, w jakich warunkach i jak bezpiecznie będziemy jeździć, startować i trenować. Sport, rekreacja, urbanistyka, ekologia, bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na każdym z tych pól spierają…
Read more
In mind

Czy Lance Armstrong zostanie Prezydentem USA?

Fikcja? Niekoniecznie! Zanim Lance Armstrong został przyciśnięty do muru, skazany na dożywotnią dyskwalifikację przez Amerykańską Agencję Antydopingową i ?wyspowiadał się? w programie Oprah?y Winfrey, snuł plan by zostać gubernatorem Teksasu. A stamtąd na horyzoncie widać…
Read more
loverove

Loverove 11.10.2016

Rozważania na temat designu i polityki w sporcie bledną przy ulubionej tematyce fanów kolarstwa, czyli dużej porcji bikeporn. Loverove, Wasz ulubiony przegląd kolarskich newsów: 1. Koszulka dnia Producent ekskluzywnych zegarków, Tag Heuer powraca do kolarstwa….
Read more

1 Comment

Comments are closed.