fbpx

Loverove 07.11.2016

Loverove na nowy tydzień. Sukcesy torowców i trochę rowerowej rozrywki. Enjoy :()

1. Torowcy kontynuują dobrą passę

Kamil Kuczyński wygrał sprint, Justyna Kaczkowska wyścig indywidualny na 3000m, Daniel Staniszewski był drugi na 4000m, drużyna sprinterów była trzecia, drużyna pań na 4000m zajęła czwarte miejsce a panów szóste. Do tego Alan Banaszek i Daniel Staniszewski zajęli szóste miejsce w madisonie, Daria Pikulik była ósma w omnium a Justyna Kaczkowska ósma w scratchu. To bilans pierwszej eliminacji Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Zarząd Polskiego Związku Kolarskiego ewidentnie jest w ekstazie, obiektywnie trzeba też powiedzieć, że zestaw wyników jest imponujący. Miejmy nadzieję, że to tylko preludium do dobrego występu na mistrzostwach świata, które rozegrane zostaną w kwietniu w Hong Kongu.

Kolejne eliminacje Pucharu Świata zaplanowano na 11-13 listopada w holenderskim Apeldoornie, 17-19 lutego w wenezuelskim Cali i 25-26 lutego w Los Angeles. Trzymamy kciuki!

2. Sroka dnia

Kolarz zostaje kilkukrotnie zaatakowany przez srokę. Musiało boleć. Jedyna pociecha to ta, że w sumie to nie był kolarz, tylko triathlonista:

3. Koszulka dnia

Po nieco nudnej koszulce Castelli dla teamu Sky przyszedł czas na POCa dla Cannondale-Drapac. Szczerze mówiąc myślałem, że po wymianie dostawcy koszulek zobaczymy całkiem nowy design a nie „lifting” , ale i tak soczysta zieleń prezentuje się całkiem nieźle:

 


Opublikowano

w

przez