fbpx
loverove

Loverove 04.11.2016

Loverove na piątek: kolarska moda, marginal gains i imponujące wideo.

1. Najnudniejsza koszulka dnia

Team Sky kończy współpracę z Raphą i rozpoczyna z Castelli. W związku z tym zaprezenotwano nowy strój brytyjskiej supergrupy. Koszulka zachowuje czarno-biało-niebieskawe barwy, ale zamiast pasków dostajemy cienkie linie, które podobno mają nawiązywać do klasycznych „bretońskich pasków” oraz reprezentować zwycięstwa zespołu w ostatnich siedmiu latach.

Zgodnie z filozofią „marginal gains”, Castelli ma być nie tylko dostawcą strojów, ale też „partnerem innowacji” grupy Sky. W to akurat nie wątpię, ale sam design, cóż, nie bójmy się słów, jest zwyczajnie nudny.

Ponieważ Castelli wcześniej związane było z ekipą Johnatana Vaughtersa, po transferze do Sky, strojami Cannondale-Drapac będzie się zajmował szwedzki POC. Prezentacja dziś wieczorem i szczerze mówiąc spodziewam się po niej o wiele więcej.

2. Tajniki aerodynamiki

Czy wiesz, że to, jak zakładasz okulary – na czy pod paski kasku – ma całkiem spory wpływ na to, jak duży opór aerodynamiczny stawiasz? W ciekawym artykule przygotowanym przez bikeradar znajduje się sporo danych i wniosków zebranych po testach w tunelu aerodynamicznym.

3. Imponujący Brandon Semenuk

Filmy rowerowe są prawie jak porno. Każdy kontekst i tak prowadzi do najważniejszego, czyli akcji. Mimo to, w przypadku nowej produkcji Brandona Semenuka to właśnie cały kontekst, czyli montaż, zdjęcia, muzyka i dodatkowe ujęcia „nierowerowe” robią różnicę.

https://www.youtube.com/watch?v=G8c-jyBoYkk

Related posts
Casual

Marginal gains dla amatora?

Aerodynamika, pozycja, liczenie gramów, sekund, ułamków kątów? Tak, to wszystko ma niezaprzeczalny sens, ale w piramidzie potrzeb ważniejsze są podstawy. Czy ?marginal gains? dla amatora może być czymś więcej, niż tylko zabawą? Aix? tenen els…
Read more
loverove

Loverove 22.08.2016

Poolimpijskie loverove pełne emocji związanych z występami Polaków. A do tego wracamy do tematyki poszukiwania „marginal gains”: 1. Lider dnia Tego jeszcze nie grali. Michał Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem, który został liderem Vuelta a Espana….
Read more
loverove

Loverove 10.12.2015

Czwartkowe loverove, jak ten czas pędzi! 1. Lans dnia Marcel Kittel znany jest z wybitnych umiejętności sprinterskich, ale też z dbałości o modną fryzurę. Specialized jest w awangardzie producentów stawiających aerodynamikę. Jak połączyć te dwie…
Read more