fbpx
In sport

Kross buduje kobiecy Dream Team

Jolanda Neff dołącza do Mai Włoszczowskiej i w sezonie 2017 obie będą reprezentowały barwy Kross Racing Team. Polski producent rowerów będzie więc dysponował jednym z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszym składem w kobiecym pucharze świata cross country.

Duma

Nie wiem jak Wy, ale ja, w listopadowym klimacie, jestem po prostu dumny. Patrząc na to, jak rozwinął się Kross, nie pozostaje nic innego jak schylić czoło i pogratulować konsekwencji, wytrwałości a równocześnie odwagi.

Od modelu Level A6 i promocji dla amatorów startujących w maratonach mtb po grupę zawodową i pełną kolekcję wyczynowych rowerów okraszoną medalem olimpijskim  w zaledwie dziesięć lat to zwyczajnie imponujące.

Patrząc na marki obecne wśród UCI Elite Teams, Kross faktycznie znajduje się w czołówce producentów sprzętu mtb.

Pozyskanie takiej gwiazdy jak Jolanda Neff potwierdza aspiracje firmy i powinno pomóc ekspansji marki na światowych rynkach. To większa sprawa niż kontrakt Pawła Tonkowa w 2003 i Davide Rebellina w 2013 z szosową grupą CCC. Neff to, owszem, kobieta i kolarz górski a nie mistrz szosowego peletonu, jednak jest jedną z największych a co najważniejsze młodych gwiazd tej dyscypliny.

jolanda-neff-kross-racing-team-3

Okazja

Po tym, gdy z peletonu cross country wycofała się Merida, przeznaczając większość budżetu na kosponsoring szosowej ekipy World Touru wraz z księciem Bahrajnu, Ondrej Cink zwrócił uwagę, że wyczynowe kolarstwo górskie znajduje się w trudnym położeniu. Niewielka liczba wyścigów o zasięgu globalnym czy umiarkowane zainteresowanie mediów powodują, że dyscyplina nie może sobie poradzić z kryzysem, w jaki wpadła kilka lat temu.

Trudne czasy to dla jednych spirala kłopotów a dla innych okazja do ekspansji. Mam nadzieję, że Kross, który konsekwentnie się rozwija, inwestuje w nowe produkty oraz, jak na markę związaną głównie z kolarstwem górskim, intensywnie działa na polu marketingu, będzie właśnie jednym z tych graczy, którzy złapią wiatr w żagle i wypłyną na szerokie wody.

Szlachectwo zobowiązuje

Pierwsza i czwarta zawodniczka rankingu UCI, czyli Jolanda Neff i Maja Włoszczowska, dziewiąty zawodnik wśród mężczyzn, czyli Fabian Giger a do tego mistrz Polski, Bartek Wawak to mocny skład, który sugeruje wyniki na najwyższym poziomie przez cały sezon.

Pamiętając o tym, że Kross angażuje się w sponsoring także na innych polach, miło byłoby widzieć wprowadzonego do zawodowego teamu kolejnego lub kolejną utalentowanego zawodnika lub zawodniczkę.

Jasne, Kross to biznes, liczy się sprzedaż i liczby, Maja Włoszczowska i Jolanda Neff z dużym prawdopodobieństwem zrobią dla firmy wiele, ale pamiętajmy, że nic nie trwa wiecznie a nasze kolarstwo górskie znajduje się w punkcie, który jak nigdy wcześniej zasługuje na wsparcie.

jolanda-neff-kross-racing-team-2

Jolanda Neff:

Urodzona: 05.01.1993 w Szwajcarii
Wzrost: 168cm
Waga: ~53kg
Największe osiągnięcia:
Wygrana klasyfikacja generalna Pucharu Świata XCO 2014, 2015
Osiem wygranych eliminacji Pucharu Świata XCO
Trzykrotna mistrzyni świata XCO U23 2012-14
Mistrzyni świata w maratonie mtb 2016

TWOJA MARKA NA BLOGU XOUTED?
ZOBACZ, JAK TO ZROBIĆ!

Zdjęcia: materiały prasowe Kross Racing Team

Related posts
In sport

Kross Racing Team 2016

Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz, Fabian Giger i Bartłomiej Wawak będą w sezonie 2016 reprezentantami 2016 zawodowej ekipy Kross Racing Team. To już pewnie wiecie, ale kilka dodatkowych informacji z prezentacji zespołu powinno Was zaciekawić. Zacznę…
Read more
In sport

Mamy Team - czy mamy deja vu?

Kross Racing team oficjalnie zaprezentował swój skład i plany na najbliższe dwa lata. Na czele listy priorytetów są oczywiście Igrzyska w Rio a po drodze starty w Pucharze i Mistrzostwach Świata. Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec…
Read more
In sport

Spełnienie marzeń?

Renesans polskiego kolarstwa trwa. Po rewelacyjnym sezonie zawodowców na szosie przyszła pora na kolejne sukcesy. Tym razem nie chodzi o wyniki, choć te mam nadzieję będą, a o pogranicze sportu i biznesu. Kross Racing Team…
Read more