fbpx

Kross buduje kobiecy Dream Team

Jolanda Neff dołącza do Mai Włoszczowskiej i w sezonie 2017 obie będą reprezentowały barwy Kross Racing Team. Polski producent rowerów będzie więc dysponował jednym z najmocniejszych, jeśli nie najmocniejszym składem w kobiecym pucharze świata cross country.

Duma

Nie wiem jak Wy, ale ja, w listopadowym klimacie, jestem po prostu dumny. Patrząc na to, jak rozwinął się Kross, nie pozostaje nic innego jak schylić czoło i pogratulować konsekwencji, wytrwałości a równocześnie odwagi.

Od modelu Level A6 i promocji dla amatorów startujących w maratonach mtb po grupę zawodową i pełną kolekcję wyczynowych rowerów okraszoną medalem olimpijskim  w zaledwie dziesięć lat to zwyczajnie imponujące.

Patrząc na marki obecne wśród UCI Elite Teams, Kross faktycznie znajduje się w czołówce producentów sprzętu mtb.

Pozyskanie takiej gwiazdy jak Jolanda Neff potwierdza aspiracje firmy i powinno pomóc ekspansji marki na światowych rynkach. To większa sprawa niż kontrakt Pawła Tonkowa w 2003 i Davide Rebellina w 2013 z szosową grupą CCC. Neff to, owszem, kobieta i kolarz górski a nie mistrz szosowego peletonu, jednak jest jedną z największych a co najważniejsze młodych gwiazd tej dyscypliny.

jolanda-neff-kross-racing-team-3

Okazja

Po tym, gdy z peletonu cross country wycofała się Merida, przeznaczając większość budżetu na kosponsoring szosowej ekipy World Touru wraz z księciem Bahrajnu, Ondrej Cink zwrócił uwagę, że wyczynowe kolarstwo górskie znajduje się w trudnym położeniu. Niewielka liczba wyścigów o zasięgu globalnym czy umiarkowane zainteresowanie mediów powodują, że dyscyplina nie może sobie poradzić z kryzysem, w jaki wpadła kilka lat temu.

Trudne czasy to dla jednych spirala kłopotów a dla innych okazja do ekspansji. Mam nadzieję, że Kross, który konsekwentnie się rozwija, inwestuje w nowe produkty oraz, jak na markę związaną głównie z kolarstwem górskim, intensywnie działa na polu marketingu, będzie właśnie jednym z tych graczy, którzy złapią wiatr w żagle i wypłyną na szerokie wody.

Szlachectwo zobowiązuje

Pierwsza i czwarta zawodniczka rankingu UCI, czyli Jolanda Neff i Maja Włoszczowska, dziewiąty zawodnik wśród mężczyzn, czyli Fabian Giger a do tego mistrz Polski, Bartek Wawak to mocny skład, który sugeruje wyniki na najwyższym poziomie przez cały sezon.

Pamiętając o tym, że Kross angażuje się w sponsoring także na innych polach, miło byłoby widzieć wprowadzonego do zawodowego teamu kolejnego lub kolejną utalentowanego zawodnika lub zawodniczkę.

Jasne, Kross to biznes, liczy się sprzedaż i liczby, Maja Włoszczowska i Jolanda Neff z dużym prawdopodobieństwem zrobią dla firmy wiele, ale pamiętajmy, że nic nie trwa wiecznie a nasze kolarstwo górskie znajduje się w punkcie, który jak nigdy wcześniej zasługuje na wsparcie.

jolanda-neff-kross-racing-team-2

Jolanda Neff:

Urodzona: 05.01.1993 w Szwajcarii
Wzrost: 168cm
Waga: ~53kg
Największe osiągnięcia:
Wygrana klasyfikacja generalna Pucharu Świata XCO 2014, 2015
Osiem wygranych eliminacji Pucharu Świata XCO
Trzykrotna mistrzyni świata XCO U23 2012-14
Mistrzyni świata w maratonie mtb 2016

TWOJA MARKA NA BLOGU XOUTED?
ZOBACZ, JAK TO ZROBIĆ!

Zdjęcia: materiały prasowe Kross Racing Team


Opublikowano

w

przez