fbpx

Loverove 28.10.2016

Loverove na piątek z obszerną paczką newsów:

1. Pomysł na zimowe ściganienorthec_mtb_zima_logo

Nie, nie przełaj. Zimowe maratony mtb to coroczna propozycja Zamana Group. W tym roku, wraz z firmą Northtec, „Mazovia” zaprasza na cztery, miejmy nadzieję, śnieżne wyścigi. Tego typu zawody można fajnie wpisać w plan przygotowań do właściwego sezonu, ominąć rutynę zimowych treningów i dobrze się pobawić.

Zimowe ściganie z Zamana Group rozpocznie się w tym roku 22 stycznia w Chotomowskich lasach. Pozostałe starty odbędą się w Karczewie (5 lutego), Mrozach (26 lutego) oraz w Długosiodle (12 marca). Po każdym z wyścigów oczywiście będzie ciepły posiłek a goszczące kolarzy miejscowości zapewniają odpowiednie zaplecze by można się było ogrzać i „ogarnąć” po zmaganiach w niskiej temperaturze.

Więcej szczegółów znajdziecie na www.zima.mazoviamtb.pl

2. Podłoga Sponsor dnia

Grupa Etixx-Quick Step pozostaje co do zasady tą samą grupą, kierowaną przez Patricka Lefevere’a. Po pięciu latach współpracy jako sponsor tytularny, z nazwy zniknie jednak nazwa koncernu farmaceutycznego Omega Pharma, właściciela marki suplementów Etixx. Będą oni nadal wspierali ten zespół, jednak grupa będzie jeździła tylko pod nazwą Quick Stepu. By podkreślić, czym zajmuje się nowy-stary sponsor tytularny (jako „Quick Step” zespół jeździł w latach 2008-11), do nazwy dołączone zostanie słowo „podłogi”. Zatem w sezonie 2017 fani belgijskiej ekipy będą wspierali „Quick-Step Floors”.

W związku z tą zmianą, jak zawsze przy takich okazjach, czekamy na prezentację nowych strojów popularnego zespołu.

3. Team Sky buduje drugi „górski pociąg”

Do brytyjskiej drużyny dołączy dwóch kolejnych „górali”. Diego Rosa (rocznik 1989) to wielki talent z Włoch, który w drużynie Astany świetnie spisywał się przede wszystkim w górzystych klasykach. Z kolei Kenny Elissonde, to zdolny Francuz (ur 1991), który w 2013r wygrał etap Vuelta a Espana na słynnym Angliru. Najwidoczniej pewne niedostatki zostały zauważone po tegorocznej Vuelcie i choć na papierze już teraz bardzo mocny, Team Sky postanowił nadal budować swoją potęgę na wielkie toury. Warto bowiem podkreślić, że brytyjska ekipa nie wygrała żadnego, innego trzytygodniowego wyścigu poza Tour de France.

4. Nowy sprzęt Vincenzo Nibalego

Zespół Bahrain-Merida został oficjalnie zaprezentowany. Choć kolarze (m.in. Vincenzo Nibali, Joaquim Rodriguez i Ion Izagirre występowali w strojach obecnych klubów), uwagę przykuwały przede wszystkim nowe rowery Merida, ich malowanie i wyposażenie.

Trzeba przyznać, że granatowo-czerwone barwy są bardzo gustowne, jeśli stroje ekipy będą utrzymane w podobnym stylu, mogą być jednymi z lepszych w zawodowym peletonie. Intrygujący jest za to osprzęt założony do ram Reacto, Scultura i Warp TT. Koła to Fulcrum, przerzutki to elektryczne Shimano Dura Ace, korby to SRM z nowym modelem przygotowanym we współpracy z THM. Galerię ze zbliżeniami sprzętu znajdziecie tutaj. 

W ostatnich latach Nibali, jako jeden z nielicznych w zawodowym peletonie, wciąż używał mechanicznych przerzutek, do tego Campagnolo. Przesiadka na elektryczne Shimano będzie więc dla niego sporą różnicą.


Opublikowano

w

przez