fbpx

Loverove 21.10.2016

Loverove na piątek a w nim sukcesy polskich torowców, proste wytłumaczenie, czym jest rower przełajowy, dobra informacja dla fanów „Purito Rodrigueza” i coś dla ortodoksyjnych wyznawców klasycznej „euro pro stylówy”.

1. Medale, ale…
me-tor-2016

Jest dobrze. Adrian Tekliński zdobył srebrny medal, tak jak drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie a w sprincie drużynowym mężczyzn mamy złoto na Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym. Medale i tytuły to zawsze medale i tytuły. Jest tylko jeden problem. W tym roku imprezą docelową dla torowców były Igrzyska Olimpijskie w Rio. Polski Związek Kolarski od wielu miesięcy stawiał właśnie na IO, podczas których, cóż, było momentami co najwyżej przyzwoicie.

Zatem sukcesy na ME rozgrywanych dwa miesiące po IO trzeba przyjąć z pewną rezerwą, tym bardziej, że czasy zarówno drużyny kobieta jak i sprinterów choć lepsze niż w Rio, to nie dawałyby tam ani medali ani nawet do strefy medalowej.

2. Czym się różni przełajówka?

Na pierwszy rzut oka rower szosowy i przełajowy wyglądają podobnie. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Global Cycling Network jak zawsze w takich sytuacjach przychodzi z pomocą:

3. Powrót dnia

Niby zakończył karierę, ale gdzieś tam pojawiały się pogłoski, że może całkiem roweru nie porzuci. Joaquim „Purito” Rodriguez, jeden z najlepszych kolarzy etapowych i klasycznych bez zwycięstwa w wielkim tourze powróci w sezonie 20187 w barwach ekipy Bahrain – Merida. Tym, co skusiło go do pozostania w zawodowym peletonie jest perspektywa przejścia na pozycję dyrektora sportowego w kolejnych latach. Co więcej, zespół z Bahrainu, którego gwiazdami, poza „Purito” będą Vincenzo Nibali, Ion Izagirre i Giovanni Visconti podobno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku transferowym.

4. Najbrzydsi mistrzowie świata

Strój Petera Sagana w barwach Bora-Hansgrohe będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych w sezonie 2016. Ku przestrodze mistrza świata, Cycling Weekly prezentuje zestawienie „jak się nie ubierać” będąc kolarskim mistrzem świata.


Opublikowano

w

przez