fbpx
loverove

Loverove 21.10.2016

Loverove na piątek a w nim sukcesy polskich torowców, proste wytłumaczenie, czym jest rower przełajowy, dobra informacja dla fanów „Purito Rodrigueza” i coś dla ortodoksyjnych wyznawców klasycznej „euro pro stylówy”.

1. Medale, ale…
me-tor-2016

Jest dobrze. Adrian Tekliński zdobył srebrny medal, tak jak drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie a w sprincie drużynowym mężczyzn mamy złoto na Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym. Medale i tytuły to zawsze medale i tytuły. Jest tylko jeden problem. W tym roku imprezą docelową dla torowców były Igrzyska Olimpijskie w Rio. Polski Związek Kolarski od wielu miesięcy stawiał właśnie na IO, podczas których, cóż, było momentami co najwyżej przyzwoicie.

Zatem sukcesy na ME rozgrywanych dwa miesiące po IO trzeba przyjąć z pewną rezerwą, tym bardziej, że czasy zarówno drużyny kobieta jak i sprinterów choć lepsze niż w Rio, to nie dawałyby tam ani medali ani nawet do strefy medalowej.

2. Czym się różni przełajówka?

Na pierwszy rzut oka rower szosowy i przełajowy wyglądają podobnie. Ale tylko na pierwszy rzut oka. Global Cycling Network jak zawsze w takich sytuacjach przychodzi z pomocą:

3. Powrót dnia

Niby zakończył karierę, ale gdzieś tam pojawiały się pogłoski, że może całkiem roweru nie porzuci. Joaquim „Purito” Rodriguez, jeden z najlepszych kolarzy etapowych i klasycznych bez zwycięstwa w wielkim tourze powróci w sezonie 20187 w barwach ekipy Bahrain – Merida. Tym, co skusiło go do pozostania w zawodowym peletonie jest perspektywa przejścia na pozycję dyrektora sportowego w kolejnych latach. Co więcej, zespół z Bahrainu, którego gwiazdami, poza „Purito” będą Vincenzo Nibali, Ion Izagirre i Giovanni Visconti podobno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa na rynku transferowym.

4. Najbrzydsi mistrzowie świata

Strój Petera Sagana w barwach Bora-Hansgrohe będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych w sezonie 2016. Ku przestrodze mistrza świata, Cycling Weekly prezentuje zestawienie „jak się nie ubierać” będąc kolarskim mistrzem świata.

Related posts
In mind

Pumptrack przy każdym orliku?

Pora na zwrot polskiego kolarstwa w stronę bardziej dostępnego, tańszego, atrakcyjnego i przynoszącego więcej korzyści. Budujmy pumptracki!
Read more
In sport

Torowy PŚ w Pruszkowie. Owacja na siedząco

Polskie kolarstwo torem stoi. Mamy liczną, młodą i utalentowaną kadrę. Mamy światowej klasy obiekt. I mamy zawody najwyższej rangi. Pewnie sobie myślicie: nie odzywał się przez parę tygodni a teraz wylazł ze swojej nory, żeby…
Read more
loverove

Loverove 07.12.2016

Loverove na środę a w nim niby zupełnie odrębne informacje a jednak każda z nich ma ze sobą coś wspólnego. Zaczynamy :) 1. Bikemaraton 2017 Najpopularniejsza seria imprez mtb w kraju prezentuje swój kalendarz na…
Read more