fbpx

Loverove 14.10.2016

Dobre newsy z Kataru, dobre newsy z UCI i dobra galeria dla fanów stylu Vintage. Piątkowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Pierwszoroczny orlik a już ma „Top10” mistrzostw świata!

Alan Banaszek świetnie spisał się w wyścigu ze startu wspólnego i może sobie wpisać do portfolio 10. miejsce na mistrzostwach świata. W zawodach młodzieżowców o tęczową koszulkę zawodnicy walczyli na finiszu z dużej grupy. Płaska trasa, mimo wiatru i zakrętów okazała się być niezbyt selektywna i mimo upału i dystansu 167km w stronę mety zmierzał sporych rozmiarów peleton.

Pracę kolegów z drużyny skutecznie wykończył Norweg, Kristoffer Halvorsen. Banaszek (rocznik 1997), który w tym roku wszedł do kategorii U23 jechał czujnie i był w stanie zafiniszować w top10.

Trzecią lokatę, tuż za Niemcem Pascalem Ackermannemn zdobył, pochodzący z Polski, ale od dzieciństwa mieszkający we Włoszech, Jakub Mareczko.

Skrót wyścigu możecie zobaczyć poniżej. Przychodzi na myśl, że być może nie ma sobie co zaprzątać niedzieli wyścigiem elity, tylko włączyć relację tuż przed finiszem. No ale może się mylę ;)

2. Hamulce tarczowe wracają na szosę

Niczym „Moda na Sukces”, telenowela „Moda na Hamulce Tarczowe” ma swoją kolejną część. W tym momencie decyzja UCI jest następująca:

Od 1. stycznia w wyścigach zawodowców takie hamulce będą dopuszczone pod warunkiem, że tarcze zostaną pozbawione ostrych krawędzi. Te mają być zaokrąglone czy też fazowane, w każdym razie nie mogą mieć 90 stopni. UCI nadal uważa to rozwiązanie za test, jego wyniki mają być monitorowane co miesiąc. Ale nie oszukujmy się, przy takiej presji ze strony przemysłu rowerowego, od tej decyzji nie ma odwrotu.

3. Retro galeria z mistrzostw świata

Czyli ci wspaniali mężczyźni na swoich stalowych rowerach. Kiedyś to była jazda, kiedyś to był styl! Zobaczcie mistrzów z lt ’70, ’80 i ’90 XXw.


Opublikowano

w

przez