fbpx

Loverove 13.10.2016

Loverove na czwartek z dobrym zestawem newsów, specjalnie dla Was:

1. Sześć sekund do podium

Maciej Bodnar pojechał znakomitą czasówkę podczas szosowych mistrzostw świata w Katarze. Wytrzymał upał, wytrzymał tempo i niewiele zabrakło (mniej niż 6 sekund) by stanął na podium. Czwarta lokata to najlepszy wynik Polaka w czasówce zawodowców na mistrzostwach świata. Drugi z naszym reprezentantów, Marcin Białobłocki, stracił cenne sekundy po tym, gdy na jednym z rond źle poprowadził go pilot, co spowodowało, że zamiast miejsca w top10 musi zadowolić się 14.

Skrót czasówki poniżej:

Jonathan Castroviejo, który pokonał Bodnara w tym roku polował na medal na Igrzyskach Olimpijskich (był czwarty), koło nosa przechodziły mu czasówki na hiszpańskiej Vuelcie czy w Tour de Pologne, zatem również dla niego wynik w Katarze to duży sukces.

Z kolei Tony Martin dość pewnie pokonał Wasyla Kirienkę, obrońcę tytułu i sięgnął po czwartą w karierze tęczową koszulkę. Po pierwsze, wyrównał rekord Fabiana Cancellary a pamiętajmy, że ma dopiero 31 lat i spore szanse, by ten wynik poprawić w kolejnych latach. Po drugie, i to powinno zainteresować fanów „marginal gains” oraz sprzętu najwyższej klasy, mistrzostwo świata wygrał na kołach wyposażonych w oponki (Specialized Turbo Cotton, z przodu 24mm, z tyłu 26mm) a nie w klasyczne „szytki”, do tej pory uznawane za najszybsze ogumienie, szczególnie w jeździe na czas.

2. Transfer dnia

Marcin Białobłocki po dwóch sezonach w ONE Pro Cycling na rok zakotwiczy w CCC Sprandi Polkowice. To dobra wiadomość dla „pomarańczowych”, ponieważ sezon 2015 nie był dla tej drużyny szczególnie udany. Białobłocki to może nie jest łowca zwycięstw, ale daje szansę na kilka niezłych wyników, głównie w czasówkach. Jeżeli CCC utrzyma bogaty program startów, zwłaszcza wiosną, pozyskanie 33-letniego Białobłockiego to okazja na poprawienie bilansu a dla samego zawodnika możliwość wzbogacenie własnego portfolio.

Białobłocki w sezonie 2016 był wicemistrzem Polski w jeździe na czas a w wyścigach klasy HC zajął 15 miejsce w czasówce podczas „3 dni De Panne” oraz 5. podczas takiej próby na Tour of Denmark. Bardziej owocny był dla niego rok 2015, gdy został mistrzem polski, wygrał czasówkę w Tour de Pologne (a to przecież World Tour!), był 9. na mistrzostwach świata i drugi w Chrono des Nations.

W tym roku poprawił też rekordy Wielkiej Brytanii Alexa Dowsetta w czasówkach na 10 i 25 mil.

3. Nikt Was tak nie nauczy przełajów jak Sven Nys

Podstawowe umiejętności cyclocrossowe prezentuje legenda tego sportu. Prosto i przejrzyście:

PS Zdjęcie dnia w Bikerumor

Jedna z moich słit foci zrobiona podczas przejażdżki kilka dni temu, gdy pogoda jeszcze była letnia a nie szarojesienna zostało wyróżnione przez Bikerumor.com jako „Zdjęcie dnia”:

Po więcej wpadajcie na mój Instagram.


Opublikowano

w

przez