fbpx

Loverove 12.10.2016

Środowe loverove z dobrymi newsami z Mistrzostw Świata, popisami Danny’ego MacAskilla, ciekawym wywiadem i kolejnymi zmianami wśród drużyn World Touru.

1. Pierwszy dobry wynik w Katarze

Póki co Doha nie była dobrym miejscem dla polskich kolarzy. Katarzyna Pawłowska to jednak nie byle kto, tylko gwiazda zawodowego peletonu. Dlatego też 9. miejsce w jeździe indywidualnej na czas trzeba przyjąć z radością i ulgą. Jest dobrze!

Złoty medal i tęczową koszulkę wygrała 41-letnia reprezentantka USA, Amber Neben, która poprzednio była mistrzynią świata w… 2008r!

W czasie wyścigu kobiet temperatura sięgała 42 stopni Celsjusza.

A dziś do boju stają Marcin Białobłocki i Maciej Bodnar ze sporymi szansami by przynajmniej powtórzyć wynik Pawłowskiej. Białobłocki wystartuje o 12:57 a Bodnar o 14:04. Obrońca tytułu, Wasyl Kirienka ruszy o 14:12. Transmisja live powinna być dostępna na youtubowym kanale UCI.

2. Danny MacAskill niczym Harry Potter

Urocze krajobrazy Szkocji a do tego mistrz rowerowego trialu. Czego chcieć więcej? Proszę Państwa, oto nowa produkcja z Dannym MacAskillem w roli głównej:

3. Za Majką by pomagać


Paweł Poljański podpisał dwuletni kontrakt z grupą Bora-Hansgrohe. To już wiecie. Wiecie też, że w niemieckiej ekipie poza nim znajdą się Rafał Majka i Maciej Bodnar. Z wywiadu dla rowery.org dowiecie się o kłopotach zdrowotnych w sezonie 2016, realnej ocenie własnych możliwości i miejscu, jakie Poljański chce mieć dla siebie w nowym zespole.

4. Katiusza po szwajcarsku

We współczesnym świecie niewiele można ukryć, zatem wczorajsze potwierdzenie przyszłości grupy „Katusha” nie jest zaskoczeniem. Niemiecka firma kosmetyczna Dr. Wolff-Gruppe GmbH i jej marka szamponu Alpecin zmienia obiekt zainteresowania z zespołu Gianta właśnie na Katiuszę. Co więcej, ekipa od sezonu 2017 będzie jeździła ze szwajcarską licencją. Głównym wzmocnieniem jest pozyskany z Etixx-Quickstep Tony Martin. Liderem na klasyki i sprinterem pozostanie Alexander Kristoff a na etapówki Ilnur Zakarin. Nowym dyrektorem sportowym, w miejsce Wiaczesłwa Jekimowa zostanie Jose Azevedo, piąty kolarz Giro d’Italia 2001 i Tour de France 2004, pomocnik Joseby Belokiego i Lance’a Armstronga.

katusha-alpecin

Ponieważ zarówno Giant-Alpecin jak i Katusha były zespołami mogącymi pochwalić się ciekawymi i gustownymi strojami, koszulka Katusha-Alpecin będzie jedną z bardziej wyczekiwanych premier sezonu 2017.


Opublikowano

w

przez