fbpx
loverove

Loverove 11.10.2016

Rozważania na temat designu i polityki w sporcie bledną przy ulubionej tematyce fanów kolarstwa, czyli dużej porcji bikeporn. Loverove, Wasz ulubiony przegląd kolarskich newsów:

1. Koszulka dnia

Producent ekskluzywnych zegarków, Tag Heuer powraca do kolarstwa. Przy okazji Mistrzostw Świata kierownictwo ekipy BMC potwierdziło „deal” i zaprezentowało nowego partnera. Być może Tag Heuer będzie stopniowo przejmował udziały w zespole Andy’ego Rhisa i zwiększać liczbę szwajcarskich kolarzy w składzie. Niestety póki co koszulka nie prezentuje się zbyt dobrze i z pewnością na sezon 2017 obaj sponsorzy będą musieli porozumieć się w kwestii designu:

https://twitter.com/CyclingNewz/status/784844676700508160

Na tym tle stroje grupy 7-eleven z lat ’80 XXw, gdy po raz ostatni Tag Heuer wspierał team kolarski, prezentują się o niebo lepiej:

https://twitter.com/foozmeat/status/754154312243130368

2. #dobrazmiana w polskim sporcie

Minister sportu ogłasza propozycje zmian w polskim sporcie. Szczegóły znajdziecie tutaj a główne punkty prezentują się następująco:

  • Powołanie Polskiej Komisji Antydopingowej, kontrolerzy będą mieli uprawnienia funkcjonariuszy służby publicznej
  • Wprowadzenie transparentności i poprawa dostępu do informacji w Polskich Związkach Sportowych
  • Zakaz łączenia funkcji w zarządzie Polskiego Związku Sportowego z działalnością gospodarczą wykonywaną na rzecz Związku przez członka zarządu lub jego bliskich oraz zakaz łączenia funkcji szkoleniowych z administracyjnymi lub sędziowskimi.
  • Zwiększona kontrola Ministerstwa Sportu i Turystyki nad Związkami
  • Oświadczenia lustracyjne członków zarządu Związków Sportowych (tak, lustracja…) i zakaz pełnienia funkcji w Związkach przez funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa PRL

3. Wszystkie rowery IronMana

Triathlonowe Mistrzostwa Świata na dystansie IronMan w tym sezonie odbiły się dość głośnym echem w światku rowerowym za sprawą kilku spektakularnych premier aerodynamicznych maszyn. Dla fanów „bikeporn”, jazdy na czas i aerodynamiki mam więc dwie galerie, w których można z bliska przyjrzeć się tym wynalazkom.

Tutaj znajdziecie przegląd sprzętu, na którym jechały panie. 

A tutaj galeria z rowerami i sylwetkami panów. 

Related posts
Casual

Jakie znaczenie mają wybory dla rowerzystów i kolarzy?

Rozpoczynający się maraton kolejnych elekcji może znacząco wpłynąć na to gdzie, w jakich warunkach i jak bezpiecznie będziemy jeździć, startować i trenować. Sport, rekreacja, urbanistyka, ekologia, bezpieczeństwo ruchu drogowego. Na każdym z tych pól spierają…
Read more
CasualRecenzje

Najlepszy

„Najlepszy” Łukasza Palkowskiego broni się siłą opowiadanej historii. Inspirującej, dramatycznej i absolutnie niezwykłej. Czy ma do zaoferowania coś więcej? Właśnie ta historia: byłego narkomana Jerzego Górskiego który po terapii w Monarze wyrósł na mistrza triathlonu…
Read more
loverove

Loverove 03.07.2017

Poniedziałkowe loverove z całą masą zdjęć i wideo z Tour de France. Kolarski karnawał nabiera rozpędu! 1.  Trzy rzeczy, które zapamiętamy po 2. etapie TdF 2017 Marcel Kittel jest pierwszym kolarzem, który wygrał etap Tour de…
Read more