fbpx
In sport

Zaproszenie na Mazovia MTB Marathon w Toruniu

Jeśli nie masz jeszcze planów startowych na ten weekend a dawno nie odwiedzałeś/łaś Torunia, to w imieniu Organizatora zapraszam na kolejną w tym sezonie eliminację Mazovia MTB Marathon.

Informacja prasowa Zamana Group:

Cykl maratonów rowerowych MTB Cezarego Zamany pojawi się 11 września w Toruniu. Baza zawodów zlokalizowana będzie jak zawsze na toruńskiej  Motoarenie!

Tegoroczna trasa wiedzie z początku po płaskich terenach. Dalej czeka na zawodników sporo podjazdów, singletracków oraz wymagający 10 km interwałowy odcinek poprowadzony po skarpach starorzecza Wisły. Końcówka trasy jest płaska i szybka, choć w tym roku organizator zapowiedział jej modyfikację, tak aby przejazd był urozmaicony i trudniejszy technicznie. Finisz podobnie jak start rozegra się na Motoarenie.

Toruń będzie gościł kolarzy z całej Polski już po raz szósty! Organizatorzy przygotowali cztery zróżnicowane trasy przystosowane do każdej grupy wiekowej. Dla dzieci dystans Hobby (9 km), dla dorosłych Fit (26 km) i Mega (54 km), natomiast dla najtwardszych zawodników jest najdłuższa trasa Giga, która liczy aż 82 km! Każdy znajdzie dystans odpowiedni dla siebie.

Dla najmłodszych zawodników zorganizowany będzie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Stacja telewizyjna MiniMini+, która patronuje całemu wydarzeniu przygotuje dla dzieci ciekawe konkursy z nagrodami i upominki.

Wszystkie dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy Bike Atelier. Podczas zawodów od godziny 13:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Mazovia MTB Marathon.

Podczas zawodów rozegrana zostanie specjalna klasyfikacja mieszkańców Torunia. Wyłonimy najlepszego mieszkańca miasta w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

Zawody odbywają się pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Już dziś zapisz się na maraton. Szczegóły na stronie www.mazoviamtb.pl

mazovia-plakat-a4-torun-podglad

 

Program zawodów:

sobota (10.09)
? godz. 16.00-18.00- zapisy w biurze zawodów

niedziela (11.09)
? godz. 8.00-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów,
? godz. 10.20 – start dystansu Hobby
? godz. 11.30 – start maratonu na dystansie Fit, Mega i Giga
? godz. 12.30 – dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców
? godz. 14.00 – dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
? godz. 15.00 – dekoracja dystansu Mega i klasyfikacji mieszkańców
? godz. 15.30 – dekoracja dystansu Giga i klasyfikacji mieszkańców
? godz. 16.00 – zamkniecie trasy maratonu
? godz. 16.15 – zakończenie imprezy

Zawody mini mini+ mazovia
godz. 12.00 – 12.30 ? zapisy rowerki biegowe
godz. 12.45 – odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach biegowych
godz. 12.30 – 13.00- zapisy rowerki tradycyjne
godz. 13.30 – odprawa techniczna i start dzieci na rowerkach tradycyjnych
godz. 13.00 – 14.30 – wręczanie upominków uczestnikom wyścigu MiniMini+Mazovia

Kategorie

Rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) – rok urodzenia 2013 i młodsi
kategoria – rowerki biegowe (chłopcy i dziewczynki) – jedno okrążenie

Rowerki tradycyjne (chłopcy i dziewczynki)

? 4 lata, rok urodzenia 2012 – jedno okrążenie
? 5 lat, rok urodzenia 2011- dwa okrążenia
? 6 lat, roku urodzenia 2010- dwa okrążenia
? 7 lat, rok urodzenia 2009- trzy okrążenia
? 8 lat, rok urodzenia 2008- trzy okrążenia

Related posts
In sport

Rzuć wszystko i pościgaj się w Gorcach

Jeśli chcecie pościgać się w górach – to jest ten weekend. Gorce Champion to skumulowane w dwudniowej imprezie maksimum wrażeń z kilkukrotnym wjazdem na Trubacz. Cezary Zamana po raz drugi zaprasza do Waksmunda i Łopusznej…
Read more
In sport

Nowa etapówka dla amatorów szosy

?Szlakiem Walk Majora Hubala? to w tym roku drugi, po Tour de Pologne, najwyżej klasyfikowany w kalendarzu UCI wyścig w kraju. Co ciekawe, tuż za zawodowcami w imprezie kategorii 2.1, na trasie będą rywalizowali mastersi oraz…
Read more
loverove

Loverove 17.03.2017

Piątkowe loverove z bardzo, bardzo obfitym zestawem rowerowych newsów. Miłego weekendu! 1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Mediolan-Sanremo Po pierwsze, siedem faktów, które przydadzą się podczas oglądania relacji z pierwszego „monumentu” sezonu”: Po drugie, genialna…
Read more