fbpx

Loverove 30.09.2016

Loverove się rozrasta, coraz więcej newsów i fajnych materiałów, coraz więcej treści. Pasuje Wam taka forma jak dziś?

1. Wszyscy obrońcy tytułów

Szosowe mistrzostwa świata rozpoczynają się w tym roku dopiero za dziewięć dni, ale UCI już teraz przypomina sylwetki wszystkich zdobywców tęczowych koszulek z sezonu 2015. PS. Lizzie Deignan to nie kto inny jak Lizzie Armitstead, która 17.09, czyli zaledwie kilka dni temu, wyszła za mąż za Philipa Deignana, irlandzkiego kolarza grupy Sky.

 


2. Nowa drużyna Katarzyny Niewiadomej

fortitude-procycling

Nie taka całkiem nowa, ponieważ co do zasady Fortitude Pro Cycling to następne wcielenie zespołu Rabo-Liv. Ponieważ główny sponsor, Rabobank wygasza swoje zaangażowanie w kolarstwo, menadżer ekipy, Eric van den Boom, zgromadził zestaw nowym sponsorów, czego efektem jest m.in. bardziej międzynarodowy skład drużyny. Z naszego punktu widzenia ważne jest, że do Katarzyny Niewiadomej dołącza Anna Plichta, która do tej pory jeździła w BTC City Lubljana. Liderką będzie Marianne Vos. Tak czy inaczej nazwę Fortitde Pro Cycling trzeba zapamiętać a więcej informacji znajdziecie w np. w newsie na stronie rowery.org.

3. Pożegnanie bohatera drugiego planu

Sylwester Szmyd ogłosił zakończenie kariery. W wieku 38 lat rezygnuje z profesjonalnego ścigania. Zanim nastały czasy rewelacyjnych wyników Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego okraszone kilkoma świetnymi sezonami Przemysława Niemca, to Sylwester Szmyd pracował na markę polskiego kolarstwa w zawodowym peletonie. Był kluczowym, górskim pomocnikiem Marco Pantaniego, Gilberto Simoniego, Damiano Cunego czy Ivana Basso. Jego liderzy dwukrotnie wygrywali Giro d’Italia. Gdy jechał na własne konto, potrafił zajmować miejsca w czołówce ważnych, górzystych etapówek (Tour de Romandie, Giro del Trentino, Criterium du Dauphine, Tour de Pologne). Jego najcenniejszym i jedynym trofeum w karierze zawodowca jest wygrana na Mont Ventoux podczas etapu Criterium du Dauphine 2009.

A teraz czekamy na książkę. Wspomnienia pomocnika mistrzów byłby gratką dla fanów kolarstwa!

4. Mercedes x Ironman

Jeśli marka inwestuje w sport to warto, by się tym pochwaliła. Reklama Mercedesa, który jest oficjalnym partnerem IronMan European Tour nie jest może szczególnie odkrywcza, ale jest. No i korzysta z wizerunku kolarzy, dlatego też ląduje w dzisiejszym loverove.

https://www.youtube.com/watch?v=YCOPoPcSsUg

Gdyby tak polskie marki i kluby, które dostają od nich wsparcie robiły cokolwiek więcej niż wymienianie się bannerkami, pewnie nam wszystkim żyłoby się lepiej ;)


Opublikowano

w

przez