fbpx
loverove

Loverove 15.09.2016

Czwartkowe loverove, zestaw dobrych, kolarskich wiadomości specjalnie dla Was:

1. Medale dnia

Rafał Wilk i Anna Harkowska zdobyli złoty i srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio.

Wilk zwyciężył w kategorii handbike’ów, z kolei Harkowska na klasycznych rowerach do jazdy na czas uległa tylko Sarze Storey. Sporo materiałów i wywiady z medalistami znajdziecie na stronie TVP Sport.  Dla Storey wygrana w czasówce w Rio to 13. (!) złoto igrzysk paraolimpijskich w karierze.

Kolejna ciekawostka z Rio to ta, że w innej kategorii handbike’ów złoto wywalczył Alex Zanardi, były wybitny kierowca wyścigowy.

W miarę czytelna lista medalistów we wszystkich konkurencjach znajduje się np. na Wikipedii.

2. Kompletne wariactwo, czyli Schaal Sels jeszcze raz

Linkowałem już galerię z tego nietypowego wyścigu, teraz mamy dostęp do krótkiego wideo. „The best of” pokazuje, jak niezwykłe, ryzykowne i ekscytujące są to zawody:

3. Moda x kolarstwo

Cycling Weekly prezentuje niezwykły związek projektanta mody, Paula Smitha z kolarstwem. Warto przeczytać (artykuł po angielsku) lub choćby przejrzeć archiwalne zdjęcia ilustrujące tekst.

Related posts
Recenzje

Rising Phoenix. Jak Feniks.

Z premierą w terminie (przełożonych) Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio nowy dokument Netflixa, “Jak Fenix” nie tylko przybliża historię ruchu paraolimpijskiego lecz przede wszystkim inspiruje i wzrusza przedstawiając losy najsprawniejszych ze sportowców.
Read more
loverove

Loverove 19.09.2016

Poniedziałkowe loverove, czyli przegląd kolarskich wydarzeń specjalnie dla Was: 1. Weekend bez medali to weekend stracony Katarzyna Niewiadoma we francuskiej miejscowości Plumelec zdobyła tytuł mistrzyni Europy U-23 i, co ważniejsze, wicemistrzyni Europy Elity w wyścigu ze…
Read more
loverove

Loverove 16.09.2016

Piątkowe loverove z przeglądem kolarskich newsów, specjalnie dla Was: 1. Drugi medal Rafała Wilka Polski paraolimpijczyk startujący w Rio na handbike’u dołożył kolejny medal do swojej kolekcji. Po złocie w jeździe na czas, zdobył srebro…
Read more