fbpx

Loverove 09.09.2016

Loverove na piątek, zarezerwujcie sobie chwilę przerwy na rowerowe newsy i ciekawostki :)

1. Tarczowa schizofrenia

Zakazane, dowzwolone a następnie zawieszone hamulce tarczowe w zawodowym peletonie tak czy inaczej muszą powrócić. Branża rowerowa zbyt wiele zainwestowała w rozwój systemu a także ram, widelców oraz całej „filozofii” roweru szosowego wyposażonego w hamulce tarczowe. Obawy o potencjalne kontuzje związane z obecnością dysków w rozpędzonym, wywracającym się peletonie mają rozwiać zaokrląglone krawędzie tarcz hamulcowych. Więcej o dostępnych na rynku i planowanych „bezpiecznych tarczach” znajdziecie w bikerumor.

2. iPhone 7 dla kolarza?

Zakładając, że chcecie wozić w kieszonce koszulki kolarskiej, na którą chlapie błoto, pada deszcz i dostaje się sól ze spoconych pleców komputer o wartości kilku tysięcy złotych, nowy iPhone to z pewnością lepsze zdjęcia z „przerwy na kawę” podczas przejażdżki z kolegami i +10 punktów do lansu. Cycling Weekly pochyla się nad tą ideą. W skrócie wygląda to tak, że nowy iPhone nadaje się na rower, ponieważ ma: lepszy apart (to najważniejsze ;) ), jest wodoodporny zgodnie z normą IP67 oraz baterię o większej pojemności.

3. Z Belgii do Turcji niemal non stop

transcontinental

Transcontinental to wyjątkowy wyścig, który pozostaje w cieniu najważniejszych, kolarskich wydarzeń. Strava Stories stawia go jednak wyżej niż hiszpańską Vueltę i dzięki temu mamy fantastyczny fotoreportaż obrazujący walkę z materią, słabością i dzikimi psami. Jak zawsze imponujący zestaw zdjęć, idelany do piątkowej kawki :)

4. BMXowe Hipster Bullshit, czyli rowery w mainstreamie zawsze na propsie


Tym razem miejską, zajawkową historyjkę łączącą jazdę na BMXie i eksplorację miejskich ostępów prezentuje magazyn Vice. Znaczy się, jest prestiż. Plus parę ciekawych zdjęć do kompletu.


Opublikowano

w

przez

Tagi: