fbpx

Loverove 08.09.2016

Loverove na środę czwartek z kolarskim zestawem newsów i ciekawostek specjalnie dla Was:

1. Nasi w Rio po medale

Igrzyska Paraolimpijskie właśnie się rozpoczęły. Do Rio pojechała mocna reprezentacja naszych kolarzy i kolarek. Na torze i na szosie będą rywalizowali: Anna Duzikowska, Anna Harkowska, Renata Kałuża, Iwona Podkościelna, Marcin Polak, Arkadiusz Skrzypiński, Przemysław Wegner i Rafał Wilk.
Pierwsze starty już dziś a pełną rozpiskę terminów i konkurencji znajdziecie w mtb-xc.pl

Rywalizację sportowców niepełnosprawnych będzie transmitowała TVP oraz TVP Sport (także w postaci streamingów).

Poniżej infografika prezentująca podstawowe wiadomości o parakolarstwie:

paracycling

 

2. Moc dnia

Ekstremalnie nachylone „ścianki” takie jak Alto Mas de la Costa, gdzie wczoraj kończył się etap Vuelta a Espana zmuszają kolarzy do największego wysiłku. Stromizna zaburza (podnosi) wartość VAM, ale za to mierniki mocy nie kłamią.

Robert Gesink, atakując z ucieczki osiągnął na liczącym 3,8km i 12% wzniesieniu VAM 1755m/h i przez nieco ponad 16 minut generował 453W. To daje ok. 6,4W/kg. Najszybsza czwrórka klasyfikacji generalnej (Quintana, Contador, Froome, Chaves) wspinała się mniej więcej minutę szybciej, co daje VAM przynajmniej 1850m/h i moc rzędu 6,6-6,7W/kg.

3. But dnia

Wygląda na to, że złote buty dla mistrza olimpijskiego stają się tradycją. Greg Van Avermaet od firmy specjalizującej się w kolarskim obuwiu na zamówienie, Rocket7, otrzymał właśnie nową parę. Zobaczcie, jak produkuje się takie „customowe” trzewiki.

4. „Purito” Rodriguez i jego runda honorowa

Miał odwiesić rower na hak po Igrzyskach w Rio i wszystko wskazywało na to, że tak się stało. Joaquin „Purito” Rodriguez, jeden z najlepszych kolarzy, który nigdy nie wygrał wielkiego touru wraca na jesienną kampanię włoskich, górzystych klaysków. Zobaczymy go w Mediolan-Turyn, Giro del Piemonte a przede wszystkim w Giro di Lombardia, który to „monument” wygrywał dwa razy. Ostatni start Rodriguez planuje zaliczyć podczas Abu Dhabi Tour.

PS. Patrząc na statystyki, wczorajsze „Pudelkowe” wydanie nad wyraz Wam się spodobało ;)


Opublikowano

w

przez