fbpx

Loverove 05.09.2016

Poniedziałkowy przegląd kolarskich newsów specjalnie dla Was:

1. Cytat weekendu

Adam Hansen po przetrwaniu sobotniego etapu Vuelta a Espana (200km, 5200m przewyższenia) swoje odczucia opisał w dwóch zdaniach:

2. Niewiadoma najszybsza na Caubergu

Polska zawodniczka kończy Boels Rental Ladies Tour pięknym zwycięstwem na znanym z Amstel Gold Race wzgórzu Cauberg. Po ataku z czołówki Niewiadoma sięgnęła po drugą wygraną etapową w wyścigu, co dało jej piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Imprezę zdominowały kolarki ekipy sponsora, czyli Boels-Dolmans: Chantal Blaak przed Ellen Van Dijk.


Tymczasem na Mont Ventoux, gdzie kończył się etap wyścigu dookoła regionu Ardeche najszybsza była Flavia Oliveria. Polki, które brylowały na etapach sprinterskich spadły w klasyfikacji.
Niestety organizatorzy kobiecych wyścigów nie będących w World Tourze nie dostarczają właściwie żadnych materiałów poza listami wyników a i z tym czasem jest kiepsko. Do tego, by damskie kolarstwo wyszło z cienia jeszcze wiele pracy i bardzo długa droga.

3. Legenda. Po prostu legenda

33 wygrane w Pucharze Świata, siedem triumfów w klasyfikacji generalnej, pięć tytułów mistrza świata. Julien Absalon kończy sezon w pięknym stylu wygrywając finał Pucharu Świata i klasyfikację generalną w Vallnord, w Andorze. Wszystko wskazuje na to, że będąc w takiej formie, plany przejścia na sportową emeyrturę odkłada przynajmniej o rok!

A tutaj (pinkbike) możecie z bliska przyjrzeć się sprzętowi, jakiego używa genialny Francuz.

4. Demolka w Pirenejach

Ponad 90 zawodników poza limitem czasu, Chris Froome odizolowany od swojej drużyny i „złamany” przez Nairo Quintanę, Alberto Contador gwarancją emocji nawet, jeśli nogi już nie te, co kiedyś… Niedzielny etap Vuelta a Espana przyniósł wiele zmian w klasyfikacji generalnej, ustawia Quintanę w roli „pewniaka” do wygrania całego wyścigu a równocześnie pokazuje, że w sporcie nigdy nie można  być przekonanym o rozstrzygnięciach zanim zawodnicy nie dotrą do mety.

Onboard z tego wyjątkowego dnia, jak zawsze dostarcza Velon:

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: