fbpx

Prawdopodobnie najfajniejszy maraton w okolicy

Sobota, 20.08, Granc Petrovce na Słowacji. Całkiem niedaleko od granicy. Świetna trasa dla fanów prawdziwego MTB, wjazd na 1200m n.p.m, szutrowe podjazdy, zjazdy singletrackami i wszystko, co najlepsze w słowackich maratonach, czyli 9. Kralovski Maraton.

To jest szczere, niekomercyjne zaproszenie, motywowane wyłącznie moją sympatią do samej imprezy, jej organizatorów i przede wszystkim do Was. Bo nie polecałbym czegoś, co jest niefajne. A Kralovski Maraton jest po prostu turbo fajny.

A teraz konkrety:

Do wyboru są trzy dystanse:

80km/3000m przewyższenia
45km/1500m przewyższenia
23km/400m przewyższenia

O jeździe na ?80? lub ?45? kilometrów będzie można zdecydować w trakcie zawodów. ?23? trzeba zadeklarować wcześniej.

Najwyższym punktem trasy jest Smrekovica, kopiec wysoki na 1200m, najwyższy szczyt pasma Branisko.

Na Kralovskim Maratonie jeździmy głównie po szutrowych drogach, ale tylko w górę. W dół prowadzą bardziej techniczne ścieżki z elementami singletracków. Jest sporo wyzwań, ale i sporo zabawy. Po kilku latach trasa została nieco zmodyfikowana, jest bardziej kompaktowa, ale nadal oferuje wszystko to, co w mtb najlepszego.

Słowackie maratony nieco różnią się od polskich. Uczestników jest nieco mniej, ale ściganie o czołowe lokaty jest na podobnie wysokim poziomie. Mimo to wszystko rozgrywa się spokojniej i w bardzo przyjaznej atmosferze.

Do tego i na bufetach i na mecie czeka dobre jedzenie a standardem jest szatnia czy prysznice. To taki drobiazg, o którym u nas często się zapomina.

kralovski-maraton

Jeśli myślicie o spędzeniu weekendu z rodziną lub przyjaciółmi a nie tylko o rowerowym napieraniu, to Kralovski Maraton jest idealnym pomysłem na tego typu wypad. Zaraz obok miejsca startu znajduje się Spiski Hrad, jeden z największych średniowiecznych kompleksów zamkowych w Europie. Niedaleko jest też do Levocy, malowniczej miejscowości z pięknym rynkiem i zachowanym systemem murów obronnych.

Na słowackim Spiszu noclegi są niedrogie, góry piękne a maraton rewelacyjny. Jadę tam czwarty raz z rzędu, dlatego i Was do tego serdecznie namawiam.

A jeśli macie w aucie miejsce, to możecie zabrać kolegę lub koleżankę zajawioną na Enduro. Dzień po maratonie będą zawody właśnie dla fanów enduro, z kilkoma, bardzo ciekawymi OSami. Będą to Mistrzostwa Słowacji, a skoro odwołano Mistrzostwa Polski, to pomysł na start w Granc Petrovcach nasuwa się sam :)

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie:
http://www.kralovskymaraton.sk/

Zapisy przez stronę:
https://cyklo.sao-tatry.sk/index.php?menu=103&l=sk&arok=2016&cisl_preteku=100
Do 19.08 wpisowe wynosi ?20, ale w przeciwieństwie do Polski, o wysokości kwoty decyduje data zgłoszenia. Zatem po wypełnieniu formularza można zapłacić gotówką w biurze a nie martwić się zagranicznym przelewem i przewalutowaniem :)


Opublikowano

w

przez