fbpx
loverove

Loverove 29.08.2016

To był dobry weekend dla polskiego kolarstwa, zatem poniedziałkowe loverove zaczynamy od miłych wiadomości z Bretanii:

1. Polskie Plouay

Kolejny kawałek historii polskiego kolarstwa napisany! Eugenia Bujak wygrywając GP Plouay jest naszą pierwszą zawodniczką, która wygrała klasyk zaliczany do World Touru. Polka finiszowała na pierwszym miejscu z niewielkiej grupy, zaskakując bardziej utytułowane rywalki. Dodatkowo czwarte miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma  a jedenaste Małgorzata Jasińska.

Dla Bujak, jeżdżącej w barwach zespołu BTC City Ljubljana ostatnie tygodnie, mimo braku startu na Igrzyskach w Rio są bardzo udane: niedawno wygrała dwa etapy Route de France i była tam trzecia w klasyfikacji generalnej.

Skrót rywalizacji możecie zobaczyć tutaj:

Warto też odnotować, że w „męskim”, worldtourowym wyścigu w Plouay szóste miejsce zajął Maciej Paterski. To kolejny, wartościowy rezultat kolarza CCC Sprandi Polkowice w karierze, ale cóż, tym razem męskie kolarstwo ustępuje miejsca kobiecemu.

A dla tych, którzy nie pamiętają: na rundzie w Plouay (Francja, Bretania) w 2000r rozgrywano Mistrzostwa Świata i srebrny medal zdobył tam Zbigniew Spruch.

2. Stary carbon vs nowy carbon

Współczesny, topowy rower zestawiony z najbardziej zaawansowanych technologicznie rowerów z początku lat ’90 XXw. Ekipa GCN porównuje Treka OCLV z 1992r ze współczesnym również carbonowym Madone. Co z tego wynikło?

3. Jeszcze raz Leadville i jeszcze lepiej

Było już cyclingtips, pora na Strava Stories. Reportaż ze stumilowego lasu wyścigu mtb, którego prestiż z roku na rok rośnie i rośnie. 

Related posts
HerosiIn sportKlasyki

Top 6 zwycięstw Katarzyny Niewiadomej

Jeśli ktoś zapyta was o najlepszych polskich kolarzy szosowych, jednym tchem obok Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki powinniście wymieniać Katarzynę Niewiadomą. A kto wie, może już wkrótce nie tylko obok, ale w pierwszej kolejności. Zawodniczka…
Read more
In mind

Kolarskie szowinistyczne świnie

Reakcje na każdą, najmniejszą nawet kontrowersję związaną z traktowaniem kobiet w kolarstwie pokazuje, jak bardzo jesteśmy konserwatywnym i patriarchalnym środowiskiem. Bieżące wydarzenia: kryzysik w mediach społecznościowych z udziałem lokalnego blogera i spora afera związana z…
Read more
In sport

La Course? Fajne to ściganie kobiet

Jeśli oglądaliście La Course z metą na przełęczy Izoard to wiecie. Jeśli nie, to Wam powiem. Kobiece wyścigi są całkiem ciekawe, o ile interesuje Was kolarstwo jako takie a nie tylko sportowi celebryci. Kilka słów…
Read more