fbpx

Loverove 16.08.2016

Olimpijskie loverove, specjalnie dla Was przegląd newsów z Rio

1. Górale nadciągają

Peter Sagan wkracza na scenę:


Ostatnie chwile przed najważniejszym startem sezonu relacjonuje w swoich kanałach społecznościowych Maja Włoszczowska:

https://www.instagram.com/p/BJIvSY4DATT/

Na miejscu jest już Katarzyna Solus-Miśkowicz:

Spakowany Nino Schurter również zmierza do Rio:

A Julien Absalon jest w Brazylii, ale wciąż daleko od centrum wydarzeń:


Wyścig kobiet w sobotę, 20.09 o 17.30 naszego czasu. Mężczyćni ścigają się dobę później.

2. Faul dnia

Mark Cavendish był bardzo zdeterminowany, by wygrać olimpijskie złoto w kolarskim wieloboju, czyli Omnium. W kończącym dwudniowe zmagania wyścigu punktowym. Jechał ryzykownie, spowodował kraksę, do czego nawet się przyznaje. Mimo to sił i energii starczyło mu „tylko” na srebro.

Tytuł wywalczył inny sprinter znany z szos World Touru, Włoch Ellia Viviani, choć został wcześniej poszkodowany w kraksie spowodowanej przez Cavendisha. Brąz to zdobycz Lasse Normana Hansena, który jeszcze niedawno ścigał się w grupie Cannondale a czwarty był Fernando Gaviria. Obserwowanie tuzów zawodowego peletonu z zaangażowaniem walczących na torze było prawdziwą przyjemnością.

A dziś rywalizację w Omnium kończą kobiety, gdzie o miejsce w Top10 będzie się starała Daria Pikulik. Medale zostaną przyznane również w sprincie kobiet a także w keirnie mężczyzn, który jest ostatnią szansą reprezentantów Polski by realnie coś na torze w Rio ugrać.

3. Transfer tygodnia

https://twitter.com/SkyCycling/status/765239216754331649

Tony Martin opuszcza Etixx-Quickstep, czyli drużynę, w której osiągał największe sukcesy. Po czterech sezonach przenosi się do Katiuszy, która staje się mniej Rosyjska a bardziej Niemiecka, wraz z prawdopodobnym przejęciem sponsora, czyli marki Alpecin dotychczas współpracującej z Giantem. Martin to trzykrotny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, zwycięzca wielu tego typu prób na najważniejszych wyścigach etapowych a także aspirujący specjalista klasyków oraz znakomity pomocnik. Z ekipą Katusha podpisał kontrakt na dwa lata.


Opublikowano

w

przez

Tagi: