fbpx

Loverove 12.08.2016

Piątkowe loverove. Uwaga, ostatni punkt nie jest dla wrażliwych!

1. Fast food dnia

Fabian Cancellara w drodze powrotnej z Rio na lotnisku zawitał do McDonalds. A Wy gdzie jadacie po zawodach? ;)

2. Kombinezon dnia

Stroje brytyjskich torowców są świetne. Nie tylko zaprojektowano je z myślą o aerodnynamice (podobno są „szybsze” o 7% od poprzednich), ale też do swojej pracy mocno przyłożyli się graficy. Efektownie wykorzystali herb Wielkiej Brytanii a odpowiednio ułożony symbol flagi, „Union Jacka”, cóż, ewidentnie sprzyja unoszeniu rąk w geście triumfu. Póki co drużyna sprinterów wywalczyła złoto, zespół kobiet w wyścigu na 4km ustanowił rekord świata a mężczyźni, pod wodzą Bradleya Wigginsa, rekord olimpijski.

Nasi reprezentanci zgodnie z oczekiwaniami. Drużyna sprinetrów zakończyła rywalizację na 7. miejscu a panie weszły do top8 i walczą dalej. W kontekście kolarstwa torowego i Igrzysk Olimpijskich istotny jest fakt, że już sama kwalifikacja jest sporym osiągnięciem, później jest „z górki”.

3. Co żyje w twoim bidonie?

W czasie Tour de France peleton zużywa ok. 40tys. bidonów. Traktują je jako jednorazówki i wszystko wskazuje na to, że słusznie! W niedomytym bidonie dzieją się bowiem straszne rzeczy. W przeciętnym bidonie znajdziemy ponad 300tys CFU, czyli „jednostek tworzących kolonie”Wygląda więc na to, że bardziej higienicznie byłoby pić z miski własnego psa. Co więcej, spora część ze znajdujących się w bidonach organizmów może być szkodliwa. Wygląda na to, że jedyny sposobem na utrzymanie higieny jest regularne mycie w zmywarce. Od dziś picie z bidony nigdy nie będzie już takie samo…

syf-w-bidonie-1

syf-w-bidonie-2 syf-w-bidonie-3

Całe opracowanie znajdziecie tutaj, z niego również pochodzą grafiki użyte w ramach „fair use”.


Opublikowano

w

przez

Tagi: