fbpx

Loverove 11.08.2016

Czwartkowe loverove, kolarskie emocje na Igrzyskach w Rio nie odpuszczają. Szosowcy wracają właśnie do domów a tymczasem nasza uwaga przenosi się na tor.

1. Kolarstwo torowe wyjaśnione

Jeśli nie do końca ogarniacie, czym są te wszystkie keiriny, scratche i omnia, w tym tekście znajdziecie krótkie wyjaśnienie, o co tak naprawdę chodzi w kolarstwie torowym.

Dziś w planie eliminacje wyścigów drużynowch na dochodzenie kobiet i mężczyzn oraz eliminacje, półfinały i finał sprintu drużynowego mężczyzn.

Transmisje w TVP w godzinach:
20:55 ? 21:55 (TVP2)
21:55 ? 23:00 (TVP1)

2. Olimpijski custom

Igrzyska to okazja dla producentów sprzętu, by dla swoich zawodników przygotować coś wyjątkowego. „Zasada 40” ogranicza promocję, ale i tak kilka marek wyposażyło kolarzy w wyjątkowy sprzęt. Zobaczcie sami.

3. Jak być mocniejszym kolarzem?

Jeśli tor, to brutalna siła i czysta moc. Zatem co zrobić, by być mocniejszym kolarzem? Ekipa GCN radzi w tym krótkim wideo:

4. Złoty rower Kristin Armstrong

Amerykanka, która wróciła na szosę z kolarskiej emerytury po to, by w Rio zdobyć złoty medal na trzecich z rzędu Igrzyskach Olimpijskich, wystartowała na specjalnie przygotowanym rowerze. To sprzęt ery „marginal gains”. Znajdziecie w nim ceramiczne łożyska, specjalnie nawoskowany łańcuch czy szytki o szerokości dobranej tak, aby zminimalizować opory i toczenia i powietrza. Fascynujące. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: