fbpx

Loverove 10.08.2016

Loverove na środę, dziś olimpijska czasówka, zatem parę słów o tym wydarzeniu a potem nieco rozrywki a także sposób na to, jak mówić o Igrzyskach, nie mówiąc o Igrzyskach.

1. Na czas po medale

Dziś na Igrzyskach w Rio jazda indywidualna na czas. O 13.30 naszego czasu wystartuje pierwsza kobieta, o 15.00 pierwszy mężczyzna. Ostatnia z pań powinna dotrzeć do mety ok. 14.46 a ostatni z panów o 18.00.

Ważna informacja to ta, że jak na czasówkę o medale, ta w Brazylii jest dość górzysta. Zawodniczki i zawodnicy będą ścigali się na znanej z wyścigu ze startu wspólnego rundzie „Grumari”, na której znajdują się dwa strome podjazdy (pierwszy ma 1,3 i 9,4% a drugi 2,1km i 6,3% stromizny). Do tego po drodze są dwa kilometry bruku, na którym znajduje się wąski pasek świeżo wylanego asfaltu.

Kobiety pokonają jedno takie okrążenie (czyli 29,9km) a mężczyźni dwa (54,6km).

rio-ittFaworytami są Chris Froome i Tom Dumoulin oraz Anna van der Bregen. My liczymy na dobry wynik reprezentnantów Polski. O 13.30 wystartuje Anna Plichta, o 13.42 Katarzyna Niewiadoma, o 15.25 Michał Kwiatkowski a o 16.25 Maciej Bodnar. Ostatni trening już za nimi:

https://www.instagram.com/p/BI5grIOgtS4/

Oby tylko nie padało, bo deszcz może wypaczyć rywalizację.

2. Sól. Dużo soli!

Zawodnik BMX, Daniel Dhers urządził sobie rowerowy plac zabaw w nietypowym miejscu. Salar de Uyuni, wyschnięte słone jezioro w Boliwii położone jest na wysokości ponad 3500m n.p.m. Właśnie tam Dhers wykonał z soli rampy, jeździł po soli i pewnie spocił się tak, że sól z niego kapała ;)


3. Cisza w eterze – co to jest „zasada 40”

Jeśli wasi ulubieni kolarze milczą w czasie Igrzysk w Rio, to znaczy, że przestrzegają „zasady 40”. Międzynarodowy Komitet Olimpijski pilnuje, by w czasie IO komunikacja marketingowa była dostępna wyłącznie dla marek oficjalnie wspierających zawody w Rio. Najlatwiejszym sposobem na pochwalenie się osiągnięciami swojego zawodnika jest podanie dalej informacji zamieszczonej w mediach.

https://www.instagram.com/p/BI0J9vLhLCO/

W związku z tym sportowcy sponosorowani przez inne firmy mają bardzo utrudnione życie.

Producent sportowych butów, Brooks (nie mylić z tym od siodełek) przygotował specjalną stronę rule40.com, na której kontestuje tę zasadę, przygotowując m.in. „neutralne światopoglądowo” informacje z „odbywającego się co cztery lata wielkiego wydarzenie sportowego”.


Opublikowano

w

przez

Tagi: