fbpx

Loverove 05.08.2016

Loverove na piątek, dużo okołoolimpijskich newsów, ale zanim przejdziemy do poważniejszych spraw, coś dla rozrywki:

1. Co tam Rio… Mistrzostwa Świata Składaków to jest to!

Finał mistrzostw świata przed Pałacem Buckingham, start w stylu Le Mans, pedały zatrzaskowe do garnituru a podobno ktoś nawet widziałe „carbonowe stożki” w stosownym rozmiarze. Zobaczcie sami relację z tego intrygującego wydarzenia:

2. Maja Włoszczowska prezentuje:

domowe sposoby na szybszą regenerację. Czyli co zrobić, gdy jesteś na zgrupowaniu w Kolumbii i chcesz szybko schłodzić zmęczone nogi:

https://www.instagram.com/p/BIqzseCjHdY/

3. Tajemnicza „The Secret Pro” o kobiecym kolarstwie

the-secret-pro-kobieta

Przedstawicielka kobiecego, zawodowego peletonu znów atakuje. Pisze o marnych zarobkach, dopingu wśród pań, Giro Rosa i ewentualnym, damskim Tour de France oraz o smrodzie wokół Lizzie Armitstead. Jeśli Wasz angielski daje radę, przeczytajcie koniecznie!

4. Elektryczna grupa FSA z bliska

Oficjalną prezentację zaplanowano na targi Eurobike, ale wygląda na to, że kompletna grupa jest już przetestowana i niemal gotowa do sprzedaży. Tutaj możemy przyjrzeć się bardziej szczegółowym zdjęciom. Wciąż nie wiadomo, czy FSA będzie działało z czy też może bez kabli.

5. Bardzo dziwny wpis Katarzyny Pawłowskiej

Trzy złote medale mistrzostw świata piechotą nie chodzą. Niewielu mamy sportowców, którzy mogą się pochwalić takimi osiągnięciami. Co prawda ani wyścig punktowy ani scratch nie występują solo na Igrzyskach Olimpijskich, ale oprócz toru Katarzyna Pawłowska bardzo dobrze spisuje się także na szosie. Do Rio jednak nie pojechała a dlaczego, można próbować się domyślać z tego wpisu naszej wybitnej kolarki. 

6. Emeryt dnia

schleck

Po Ryderze Hesjedalu ekipa Trek Segafredo będzie żegnała się z kolejnym, doświadczonym zawodnikiem. Zakończenie kariery zapowiedział Frank Schleck, jedna z ważniejszych postaci w wyczonowym peletonie przełomu pierwszej i drugiej dekady XXIw. Luksemburczyk, który przez wiele lat stanowił nierozozłączny duet ze swoim młodszym bratem, Andym, ma na swoim koncie m.in. trzecie miejsce w Tour de France, wygrany Amstel Gold Race i Tour de Suisse a także etap Wielkiej Pętli z metą w słynnym Alpe d’Huez. Po drodze przytrafiła mu się też współpraca z niesławnym Eufemiano Fuentesem. Frank Schleck ogłosił, że kończy z zawodowym kolarstwem po tym sezonie podczas konferencji prasowej poprzedzającej rozpoczęcie Igrzysk w Rio. Tej wiosny zawodnik obchodził 36. urodziny.


Opublikowano

w

przez