fbpx

Loverove 02.08.2016

Wtorkowe loverove pełne gorących, kolarskich newsów:

1. Ważne transfery

Po pierwsze Peter Sagan wraz z Maciejem Bodnarem, swoim bratem Jurajem, Michaelem Kolarem i Emilem Baską zasilą szeregi grupy Bora-Hansgrohe (obecnie Argon 18). Niemiecki team dodatkowo zmienia sponsora sprzętowego. W miejsce rowerów Argon 18 pojawią się Specializedy. Amerykańsko-Tajwański gigant podąża za Peterem Saganem. Z kolei na Argony przesiądą się kolarze Astany. Ważną informacją jest, że Sagan łączy się z nową grupą przynajmniej na trzy lata.

https://twitter.com/BMCProTeam/status/760052667985125376

Do Richiego Porte i Tejaya van Garderena w zespole BMC dołącza doświadczony pomocnik i lider, Nicolas Roche. Mistrz Irlandii w poprzednich sezonach służył Chrisowi Froome’owi oraz Alberto Contadorowi. Niewykluczone, że w BMC dostanie więcej przestrzeni do realizowania własnych ambicji.

Inny „supergregario” Alberto Contadora, Czech Roman Kreuziger korzystając z rozpadu grupy Olega Tinkowa podpisał kontrakt z Orica-BikeExchange. Ciekawe, jaką rolę przyjdzie mu pełnić w australijskim zespole, którego gwiazdami są bracia Yates i Esteban Chaves.

Ważną informacją jest także przejście Johna Degenkolba do Trek-Segafredo i ogłoszenie zakończenia kariery przez jednego z liderów tej ekipy, Rydera Hesjedala.

Na koniec transferowych newsów trzeba jeszcze dodać, że projekt z Bahrajnu oficjalnie potwierdził związanie się z Meridą jako dostawcą rowerów.

2. Najtańszy miernik mocy na rynku

Firma ZWATT oferuje pomiar mocy za jedyne $189 (?170), czyli przynajmniej dwa razy taniej niż najtańsza konkurencja. Haczykiem jest konieczność transmitowania swoich danych do producenta przynajmniej raz w miesiącu. „Abonament” ma wynosić $4,95 (?4,46), czyli dwa lata użytkowania kosztują $119 (?107). Poza modelem biznesowym, idea stojąca za tym pomysłem ZWATTa to zbieranie danych użtykowników w celu ciągłego poprawiania i udoskonalania produktu.

3. Wszyscy faworyci Igrzysk w Rio

Cycling Weekly przygotało wygodne zestawienie nazwisk, które będą się liczyły w kolejnych konkurencjach kolarskich podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Właściwie przed każdym z wyścigów wystarczy, że klikniecie w ten link i wszystko będzie jasne. W każdym razie będziecie mieli większą wiedzę niż komentatorzy TVP ;)


Opublikowano

w

przez

Tagi: