fbpx

Loverove 29.07.2016

Dobra galeria i zdjęć i ciekawe, kolarskie newsy. Loverove jak zawsze rano, specjalnie dla Was.

1. The best of Tour de France

„Ostateczna”, jedyna, najlepsza, najważniejsza i w ogóle naj galeria z Tour de France. Od wygrywającego Cavendisha po triumfującego Froome’a od poobijanego Contadora po spadający na głowy kolarzy balon. 

2. Team z Bahrajnu – potwierdzony!

https://www.instagram.com/p/BD8gEyqKTod/

Budzący kontrowersje ze względu na postać mecenasa i pomysłodawcy, księcia Nassera bin Hamad Al Khalifa, który ma na swoim koncie akty łamiące prawa człowieka zespół oficjalnie został powołany do życia. Nowa ekipa ma przejąć licencję World Tour grupy Lampre-Merida a największą gwiazdą teamu powinien zostać Vincenzo Nibali. Więcej informacji wkrótce a streszczenie dotychczasowych donosów możecie przeczytać tutaj. 

https://www.instagram.com/p/8gSuFfqTmJ/

Sam książę jest zapalonym triathlonistą a równocześnie jest oskarżany o osobiste torturowanie i bicie trzech osób aresztowanych podczas antyrządowych wystąpień w czasie „arabskiej wiosny”.

3. Kraksa dnia

Podczas Tour od Denmark peleton musiał przejechać przez wąski mostek. Alex Rasmussen uderzył w barierkę, przerwócił się a następnie… po prostu sobie poszedł. Zobaczcie sami:


Sezon 2016 będzie zapamiętany jako sezon biegających kolarzy…

4. To jest zupełnie inna etapówka

Cezary Zamana i jego „Mazovia” chętniej zapuszcza się w góry (przy okazji uphillu i maratonu w Gorcach oraz beskidzkiej etapówki „Gwiazda Południa”), ale trzeba pamiętać, że od lat ma w swojej ofercie coś specjalnego. „Gwiazda Północy” to etapowy wyścig mtb rozgrywany na Warmii i Mazurach, w rodzinnych stronach zwycięzcy Tour de Pologne 2003. Leśne i polne drogi, morenowe pagórki bruk i wiatr to zupełnie inny wymiar jazdy rowerem górskim, bywa, że równie atrakycjny co „Pure mtb” w górach (gdy częściej jeździłem na zawody dalej od domu, starty w tamtym wspominam jako bardzo emocjonujące).

Gwiazda_Północy_2016

W tym roku „Gwiazda Północy” rozegrana zostanie w dniach 13-15.08 na etapach w Ełku, Prostkach i Sypikach. Każdego dnia do wyboru będą trzy dystanse według znanych z „Mazovii” formatów: Hobby, Fit i Mega.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia się do imprezy znajdziecie na http://www.gwiazda.mazoviamtb.pl/


Opublikowano

w

przez

Tagi: