fbpx

Loverove 20.07.2016

Loverove na środę, specjalnie dla Was i jak zawsze dla Was dobry zestaw newsów:

1. Deszcz i zimno im nie straszne


Inauguracja Tour de Pologne kobiet stała pod znakiem podobnej pogody jak ta, która doprowadziła do odwołania etapu w czasie męskiego TdP. Mimo to dziewczyny pojechały i to jak!

Jolanda Neff na mecie 1. etapu TdP Kobiet, fot. Szymon Gruchalski
Jolanda Neff na mecie 1. etapu TdP Kobiet, fot. Szymon Gruchalski

Jolanda Neff dała pokaz siły i samotnie dojechała do mety z przewahą 1,5′ nad rywalkami. Najlepsza z Polek, Ewelina Szybiak zajęła piąte miejsce.

Bohaterki bardzo ciężkiego etapu tak opowiadają o przebiegu rywalizacji:

Jolanda Neff: Nie spodziewałam się, że tak szybko zostanę sama na czele wyścigu. Przewaga około 40 sekund pojawiła się dość nagle i nie byłam pewna czy jechać dalej samotnie, czy czekać na grupę. Utrzymywałam dobre tempo, więc zdecydowaliśmy, żeby jechać dalej. Teraz muszę porządnie odpocząć, bo to był długi, trudny i deszczowy etap.

Ewelina Szybiak: Nie znałam trasy, więc na pierwszej rundzie bałam się trochę zakrętów na zjazdach. Na drugiej zjeżdżałam już szybciej, ale wtedy pogorszyła się pogoda ? padało dużo mocniej i pojawiła się gęsta mgła. Z goniącej Jolandę i Flavię grupki finiszowałam trzecia, a ostatecznie byłam piąta.

Tak wygląda czołówka klasyfikacji generalnej:
1 NEFF Jolanda 44 SWI – 16s 03h 03′ 07” 20p
2 OLIVEIRA Flavia 24 BTC – 8s + 01′ 31” 19p
3 LELEIVYTE Rasa 1 VAI – 5s + 02′ 16” 18p
4 RIABCHENKO Tetiana 52 UKR + 02′ 16” 17p
5 SZYBIAK Ewelina 31 POL + 02′ 16” 16p
6 VYSOTSKA Ievgenia 53 UKR + 02′ 21” 15p
7 PALADIN Soraya 15 TOG + 02′ 39” 14p
8 BRZEŹNA-BENTKOWSKA Paulina 111 MAT + 02′ 39” 13p
9 BATAGELJ Polona 21 BTC + 02′ 39” 12p
10 RATAJCZAK Alicja 95 UKS + 04′ 59” 11p

Dziś w planie zakończenie wyścigu: rano czasówka pod górę a po południu kolejny, ciężki, górski etap.

Jak oni nic nie robią?

Ostatni dzień odpoczynku w Tour de France. Peleton zbiera siły na wielki finał w Alpach. Zobaczcie, co robiły gwiazdy i czym zajmowali się ludzie, którzy na co dzień pozostają w cieniu: mechanicy czy kucharze. Galeria z dnia przerwy TdF tutaj.

A jako bonus, zobaczie jak ekipa GCN spędziła dzień wolny na przejażdżce na kawę z Peterem Saganem i ekipą Tinkoff:

Co dziś mamy w menu?

Etap z Berna z ciężką końcówką: podjazdami na przełęcz Forclaz oraz do tamy Finhaut-Emosson.

tdf2016-stage-17

Całość przebiega na terenie Szwajcarii, do pokonania 184,5km w tym cztery premie górskie: dwie trzeciej kategorii, jedna pierwszej (Forclaz: premia 18km przed metą, podjazd ma 13km o średniej i niemal równej na całym dystansie stromiznie 7,9%) oraz jedna kategorii HC, czyli najwyższej, punktowana podwójnie na mecie (10,4km, 8,4%, końcówka wyraźnie trudniejsza, ciągle ponad 10%).

finhaut-emosson

Po pierwsze do zdobycia są 64 punkty w klasyfikacji górskiej (tu uśmiechamy się do Rafała Majki i mamy nadzieję, że spróbuje dziś powalczyć o etap), ale wiele zależy od tego, co zrobią czołowe postaci klasyfikacji generalnej. Nie ma na co czekać, do końca wyścigu zostało już niewiele czasu!

Émosson1.jpg
By ?°?°° at French Wikipedia – Transferred from fr.wikipedia to Commons., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2559856

Meta usytuowana jest przy sztucznym zalewie, tama Emosson i jej okolice prezentują się bardzo malowniczo!

Wesprzyj wyjazd młodzieży na Mistrzostwa Europy

wkk-graz

Warszawski Klub Kolarski to jedna z tych organizacji, która aktywnie angażuje się w szkolenie młodzieży. Jeśli chcecie im pomóc w wysłaniu najlepszych reprezentantów na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 15-19 sierpnia zostaną rozegrane w austriackim Grazu, możecie to zrobić na platformie crowdfundingowej polakpotrafi.pl. Wystarczy kliknąć TUTAJ https://polakpotrafi.pl/projekt/mlodzi-kolarze-na-euro


Opublikowano

w

przez

Tagi: