fbpx

Loverove 19.07.2016

Wtorkowe loverove, dzień odpoczynku na Tourze, dzień odpoczynku po Tour de Pologne. No ale zestaw codziennych, fajnych, kolarskich materiałów musi być :)

1. Peter Sagan Superstar

Mistrz świata ze Słowacji wygrał trzeci etap podczas tegorocznego Tour de France i teraz jedyne, co musi zrobić to ukończyć wyścig, by stanąć na podium w Paryżu w zielonej koszulce najlepszego sprintera. Galeria z 16. odcinka Wielkiej Pętli prowadzącego do Berna skupia się więc na największej gwieździe kolarstwa i jego fanach.

Sama walka „na kreskę” była zacięta i trwała do ostatnich milimetrów:

Po raz kolejny w tym Tourze zwycięzcę wyłoniła analiza fotofiniszu:

2. Jak „Velon” dostarcza dane

Pewnie zauważyliście podczas Tour de Pologne dane o mocy, tętnie czy prędkości, jakie osiągają wybrani kolarze. To, że TVP i jej komentatorzy nie do końca ogarnęli temat nie oznacza, że inicjatywa organizacji „Velon” nie jest ciekawa i cenna. Zobaczcie, jak działa system transmisji i prezentacji danych:

3. Coś więcej niż „baranek”

Jeszcze niedawno kierownica w rowerze szosowym to był dość nieskomplikowany komponent. Teraz, przy aerodynamice, integracji i ergonomii, trudno większość modeli nawet nazwać klasycznym „barankiem”. Zobaczcie przegląd najciekawszych kokpitów w peletonie Tour de France. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: