fbpx

Loverove 15.07.2016

Piątkowe loverove, zestaw kolarskich newsów, specjalnie dla Was:

1. Zacznijmy od zdjęć

Dzień bez galerii z etapu to dzień stracony. Na kadrach zebranych przez cyclingtips widać wszystko, w powiększeniu i w odpowiednim momencie. Jest i zdmuchnięty przez wiatr Gerrans i biegnący „w blokach” Froome i nasz słynny kibic, wymachujący swoim transparentem. 

2. A jeśli jeszcze nie widzieliście…

Ostatni kilometr etapu na Mont Ventoux. Istotną uwaga to ta, że dziarski fan Rafała Majki nadal nie uważa, że zrobił coś głupiego ;)

Jeśli ta informacja Wam umknęła, to Froome biegł, ponieważ w tłumie zarówno jego samochód serwisowy jak i pmoc neutralna (której nota bene rower okazał się niezbyt przydatny) czekały zablokowane, kilka minut za centrum wydarzeń.

3. Sidi wygrywa w social mediach

Refleks i właściwa pointa to klucz do sukcesu w mediach społecznościowych. Prowadzący instagramowe konto marki Sidi, której butów używa Chris Froome, wkróce po incydencie na Mont Ventoux podziękowali Brytyjczykowi z przetestowanie ich nowego modelu przeznaczonego do biegania :)

https://www.instagram.com/p/BH2URcAAfdj/

4. Mem dnia

Kenijskie pochodzenie Chrisa Froome’a w tych okolicznościach nie mogło pozostać bez komentarza internetów:

https://twitter.com/ProCyclingStats/status/753640635467530240

5. Przepis z przeszłości

Limit wagi roweru ograniczający ją do 6.8kg jest ewidentną zaszłością. Choć sprzęt Chrisa Froome’a uległ zniszczeniu podczas zderzenia z motocyklem, to jednak współczesne rowery są nie tylko szybkie i lekkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Trek Bauke Mollemy złożony na dostępnych na rynku, zaawansowanych, ale standardowych komponentach musi być specjalnie dociążany, by zmieścić się w limicie!

6. Ultralekka rama z grafenu

To, co wyżej ma znaczenie w kontekście ciągłego rozwoju technologii, z jakich korzysta branża rowerowa. Brytyjski producent, firma Dassi twierdzi, że jego rama korzystająca z kompozytu wykorzystującego grafen waży… 750g, ale projektanci twierdzą, że bez problemu można osiągnąć wartość 350g! To by oznaczało zejście z wagą kompletnego roweru szosowego o kolejne pół kilograma. Co na to UCI?


Opublikowano

w

przez

Tagi: